Oto wszystko, co musisz wiedzieć o depilacji i leczeniu miejsc intymnych

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o depilacji i leczeniu miejsc intymnych

Podczas gdy depilacja okolic intymnych jest rutyną dla kosmetyczek, może być stresująca dla pacjentów, zwłaszcza gdy jest to pierwszy raz. Nie jest to zaskakujące, ponieważ musimy wyjść poza nasze strefy komfortu, aby uzyskać gładką skórę w najbardziej intymnych miejscach. Ważne jest, aby zapoznać się z podstawami depilacji, jeśli rozważasz jej przeprowadzenie.

Jak mogę depilować swoje miejsca intymne?

Możesz wybrać metodę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Krótkotrwała technika usuwania włosków sprawdzi się, jeśli nie przeszkadza Ci regularne używanie maszynki do golenia, możliwość podrażnienia skóry i wrastania włosków. Większość ludzi woli jednak stosować metody, które dają bardziej długotrwały efekt. Istnieje wiele salonów fryzjerskich, które oferują usługi depilacji. Stosują one różnego rodzaju pasty cukrowe i woski. Depilacja laserowa jest najlepszą metodą usuwania włosów, zapewniającą długotrwałe rezultaty. Depilacja laserowa to metoda oszczędzająca czas, która może być również stosowana do leczenia wrastających włosków w okolicach bikini.

Depilacja laserowa nie jest przeznaczona wyłącznie dla kobiet. Zabieg ten może być również stosowany przez mężczyzn do usuwania niechcianych włosków z okolic intymnych. Ze względu na położenie pod skórą, jądra nie mogą być depilowane. Obszar ten nie może być podgrzewany, aby zapobiec utracie spermy. Kobiece narządy płciowe znajdują się głęboko i są chronione przed przegrzaniem komórek jajowych. Ta różnica w anatomii sprawia, że depilacja głębokiego bikini jest bezpieczna dla kobiet.

Sprawdź: Depilacja laserowa – czy warto przeprowadzić ten zabieg?

Na czym polega depilacja laserowa miejsc intymnych?

Depilacja laserowa miejsc intymnych jest trwała i wyeliminuje konieczność używania maszynki do golenia oraz podrażnienia, które się z tym wiążą. Przy wyborze zabiegu laserowego warto zwrócić uwagę na najmocniejszy dostępny laser – Thunder MT. Generuje on podczas zabiegu jednocześnie dwie fale świetlne: aleksandrytową, oraz neodymowo yagową. Zarówno trzon włosa, jak i cebulka włosa mogą być usuwane jednocześnie przez obie wiązki. Co dokładnie robi ten laser?

Wiązka lasera jest absorbowana we włosach przez pigment (znany jako melanina). Chroni to zewnętrzne warstwy skóry (które nie pochłaniają światła lasera) przed poparzeniem. Każda wizyta niszczy trzon i cebulkę włosa, a także naczynia, które go odżywiają. Głowica lasera ma dużą powierzchnię, dzięki czemu działa szybko i minimalizuje bolesne odczucia związane z poprzednimi generacjami.

Krok po kroku: Pierwsza depilacja laserowa w miejscach intymnych

Obsługa w salonie powinna być w stanie pomóc Ci w wyborze odpowiedniego zabiegu. Zanim podejmiesz decyzję, zapytaj o jakość depilacji w tym salonie. Nie kieruj się ceną, ale jakością miejsca.

Przed pierwszą wizytą w salonie powinien być przeprowadzony dokładny wywiad lekarski. Kosmetolog zada wiele pytań na temat Twojego zdrowia i wszelkich leków lub innych substancji, których używasz codziennie. Dokładny wywiad medyczny może pomóc w zmniejszeniu szansy na powikłania. Dlatego też jest to najważniejsza część pierwszej wizyty w gabinecie.

Po wywiadzie przychodzi czas na próbę laserową. Twój fototyp zostanie oceniony przez kosmetologa. Kosmetolog oceni Twój fototyp, czyli kolor skóry. Następnie dobierze odpowiednie parametry dla urządzenia zabiegowego. Parametry będą zwiększane na każdej kolejnej wizycie, aby zapewnić długotrwałe, przyzwoicie gładkie wykończenie skóry. Na czas badania można pozostawić włosy, aby ułatwić sobie ocenę ich grubości, koloru i kondycji. Badanie zostanie wykonane na mniejszej powierzchni. Aby sprawdzić, czy nie wystąpiły reakcje alergiczne, należy obserwować to miejsce przez 48 godzin. Przed wyjściem z salonu kosmetolog poinformuje Cię o zabiegu i o tym, jak należy się przygotować.

Teraz nadszedł czas na pierwszą depilację laserową. Powinnaś mieć idealnie ogoloną skórę. Nie martw się, jeśli przeoczyłaś jakieś włoski, personel salonu pomoże Ci je usunąć.

Na koniec zabezpiecz zmiany pigmentowe białym kremem i załóż okulary ochronne. Właściwe leczenie rozpoczyna się po zakończeniu ochrony. Czas zabiegu będzie zależał od tego, jak duży obszar jest depilowany, czy wybierzesz głęboką, średnią czy płytką depilację bikini.

Previous Torba na siłownię lub WF - Na co zwrócić uwagę?
Next 12 zadań które możesz zautomatyzować w swojej firmie

Może to Ci się spodoba

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jaki filtr do wody wybrać

Dlaczego dodatkowa filtracja jest konieczna? Proces filtracji wody miejskiej jest prostszy, ponieważ woda musi spełniać określone kryteria i być zdatna do picia. Problemy są poważniejsze w przypadku, gdy woda pochodzi

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Jak skutecznie radzić sobie z rozstępami?

Rozstępy zaliczają się do największych i najczęściej występujących zmartwień dla każdej kobiety, która tylko chce skutecznie dbać o wygląd swojej skóry. Mają postać niewielkich zmian, które objawiają się w pomarszczonej,

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Mężczyźni po 40. roku życia coraz bardziej dbają o siebie. Chcą dorównać młodszym

Modne ubranie to nie wszystko, zdaniem Krzysztofa Gojdźa stylowy mężczyzna powinien dbać przede wszystkim o sylwetkę i stan skóry. Lekarz uważa, że polscy mężczyźni coraz chętniej troszczą się o swój wygląd, ćwicząc na siłowni

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź