Oto wszystko, co musisz wiedzieć o depilacji i leczeniu miejsc intymnych

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o depilacji i leczeniu miejsc intymnych

Podczas gdy depilacja okolic intymnych jest rutyną dla kosmetyczek, może być stresująca dla pacjentów, zwłaszcza gdy jest to pierwszy raz. Nie jest to zaskakujące, ponieważ musimy wyjść poza nasze strefy komfortu, aby uzyskać gładką skórę w najbardziej intymnych miejscach. Ważne jest, aby zapoznać się z podstawami depilacji, jeśli rozważasz jej przeprowadzenie.

Jak mogę depilować swoje miejsca intymne?

Możesz wybrać metodę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Krótkotrwała technika usuwania włosków sprawdzi się, jeśli nie przeszkadza Ci regularne używanie maszynki do golenia, możliwość podrażnienia skóry i wrastania włosków. Większość ludzi woli jednak stosować metody, które dają bardziej długotrwały efekt. Istnieje wiele salonów fryzjerskich, które oferują usługi depilacji. Stosują one różnego rodzaju pasty cukrowe i woski. Depilacja laserowa jest najlepszą metodą usuwania włosów, zapewniającą długotrwałe rezultaty. Depilacja laserowa to metoda oszczędzająca czas, która może być również stosowana do leczenia wrastających włosków w okolicach bikini.

Depilacja laserowa nie jest przeznaczona wyłącznie dla kobiet. Zabieg ten może być również stosowany przez mężczyzn do usuwania niechcianych włosków z okolic intymnych. Ze względu na położenie pod skórą, jądra nie mogą być depilowane. Obszar ten nie może być podgrzewany, aby zapobiec utracie spermy. Kobiece narządy płciowe znajdują się głęboko i są chronione przed przegrzaniem komórek jajowych. Ta różnica w anatomii sprawia, że depilacja głębokiego bikini jest bezpieczna dla kobiet.

Sprawdź: Depilacja laserowa – czy warto przeprowadzić ten zabieg?

Na czym polega depilacja laserowa miejsc intymnych?

Depilacja laserowa miejsc intymnych jest trwała i wyeliminuje konieczność używania maszynki do golenia oraz podrażnienia, które się z tym wiążą. Przy wyborze zabiegu laserowego warto zwrócić uwagę na najmocniejszy dostępny laser – Thunder MT. Generuje on podczas zabiegu jednocześnie dwie fale świetlne: aleksandrytową, oraz neodymowo yagową. Zarówno trzon włosa, jak i cebulka włosa mogą być usuwane jednocześnie przez obie wiązki. Co dokładnie robi ten laser?

Wiązka lasera jest absorbowana we włosach przez pigment (znany jako melanina). Chroni to zewnętrzne warstwy skóry (które nie pochłaniają światła lasera) przed poparzeniem. Każda wizyta niszczy trzon i cebulkę włosa, a także naczynia, które go odżywiają. Głowica lasera ma dużą powierzchnię, dzięki czemu działa szybko i minimalizuje bolesne odczucia związane z poprzednimi generacjami.

Krok po kroku: Pierwsza depilacja laserowa w miejscach intymnych

Obsługa w salonie powinna być w stanie pomóc Ci w wyborze odpowiedniego zabiegu. Zanim podejmiesz decyzję, zapytaj o jakość depilacji w tym salonie. Nie kieruj się ceną, ale jakością miejsca.

Przed pierwszą wizytą w salonie powinien być przeprowadzony dokładny wywiad lekarski. Kosmetolog zada wiele pytań na temat Twojego zdrowia i wszelkich leków lub innych substancji, których używasz codziennie. Dokładny wywiad medyczny może pomóc w zmniejszeniu szansy na powikłania. Dlatego też jest to najważniejsza część pierwszej wizyty w gabinecie.

Po wywiadzie przychodzi czas na próbę laserową. Twój fototyp zostanie oceniony przez kosmetologa. Kosmetolog oceni Twój fototyp, czyli kolor skóry. Następnie dobierze odpowiednie parametry dla urządzenia zabiegowego. Parametry będą zwiększane na każdej kolejnej wizycie, aby zapewnić długotrwałe, przyzwoicie gładkie wykończenie skóry. Na czas badania można pozostawić włosy, aby ułatwić sobie ocenę ich grubości, koloru i kondycji. Badanie zostanie wykonane na mniejszej powierzchni. Aby sprawdzić, czy nie wystąpiły reakcje alergiczne, należy obserwować to miejsce przez 48 godzin. Przed wyjściem z salonu kosmetolog poinformuje Cię o zabiegu i o tym, jak należy się przygotować.

Teraz nadszedł czas na pierwszą depilację laserową. Powinnaś mieć idealnie ogoloną skórę. Nie martw się, jeśli przeoczyłaś jakieś włoski, personel salonu pomoże Ci je usunąć.

Na koniec zabezpiecz zmiany pigmentowe białym kremem i załóż okulary ochronne. Właściwe leczenie rozpoczyna się po zakończeniu ochrony. Czas zabiegu będzie zależał od tego, jak duży obszar jest depilowany, czy wybierzesz głęboką, średnią czy płytką depilację bikini.

Previous Torba na siłownię lub WF - Na co zwrócić uwagę?
Next 12 zadań które możesz zautomatyzować w swojej firmie

Może to Ci się spodoba

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Jak leczyć wady wzroku?

Skuteczne radzenie sobie z wadami wzroku i ich korygowanie stało się w obecnych czasach tak łatwe, jak jeszcze nigdy wcześniej. Zawdzięczamy to przede wszystkim bardzo szerokim możliwościom nowoczesnej okulistyki, która

Zdrowie i Uroda 0 Comments

CENTRUM TERAPII UZALEŻNIEŃ W KONINKACH POMAGA DOTKNIĘTYM CHOROBĄ UZALEŻNIENIA

Ośrodki leczenia uzależnień to miejsca, które nie wywołują pozytywnych skojarzeń wśród osób niedotkniętych problemem. Jednak dla chorego jest to miejsce, które może pozwolić mu wrócić do normalnego życia. Pracujący na

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Szczyt zachorowań na nowotwory krwi wśród dzieci przyda między 1 a 5 rokiem życia

Co czwarty chory z nowotworem krwi musi zrezygnować z pracy, a kolejne 28 proc. musi znacznie ją ograniczyć – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Fundacji DKMS. Blisko 60 proc. rodziców zaprzestało jakiejkolwiek

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź