Sativa kontra Indica: Rozumienie Różnic i Wyboru Odpowiedniej Odmiany”

Sativa kontra Indica: Rozumienie Różnic i Wyboru Odpowiedniej Odmiany”

Osoby, zaczynające, lub te, które nie zagłębiały się w temat marihuany, mogą nie wiedzieć, co to sativa oraz indica. Jest to zrozumiałe, ponieważ tego nazewnictwa używają zazwyczaj farmerzy, a nie osoby, które nie są częstymi użytkownikami marihuany. Niemniej jednak warto dowiedzieć się, czym odróżnia się indica od sativy, gdyż to właśnie te czynniki wpływają na samopoczucie po zapaleniu suszu.

Czym charakteryzuje się sativa oraz indica?

Już na samym starcie, warto zdefiniować różnice, które występują wśród poszczególnych gatunków marihuany. sativa, to odmiana marihuany, która zawiera w sobie duże ilości THC. Samo THC jest substancją, która pozwala na pobudzenie organizmu, dając mu energetyczny haj. Co więcej, osoby, które stosowały marihuanę, wiedzą, że sativa pobudza do działania, poprzez swój wpływ psychoaktywny, który wspomagany jest również efektami w postaci rozbawienia osoby stosującej susz, a także doprowadzeniu do stanu euforii. Na dodatek, warto wspomnieć, że w przypadku sativy, występuje mała, lub praktycznie zerowa ilość CBD.

Indica jest z kolei gatunkiem marihuany, w którym występują spore ilości THC, natomiast jej głównym składnikiem jest naprawdę wysokie stężenie CBD. Z tego powodu, Indica pomaga w zrelaksowaniu organizmu po ciężkim dniu. Indica, w przeciwieństwie do drugiej odmiany, którą jest sativa, stosowana powinna być jako rozwiązanie, które używane jest na noc. W przypadku obydwu gatunków różnica zauważalna jest również w wyglądzie. Pąki, które dostarcza sativa, są lekkie, długie i cienkie, natomiast kwiaty, którymi porasta indica są zdecydowanie bardziej zwarte. W ten sposób możliwe jest wizualne odróżnienie poszczególnych gatunków marihuany.

Sativa czy indica, którą odmianę lepiej wybrać?

Pytania dotyczące tego, która odmiana jest lepsza, sativa czy indica pojawiają się praktycznie od wtedy, gdy zostały wyodrębnione dwa różne gatunki marihuany. Sam wybór jest jednak kwestią indywidualną, która dotyczy każdej osoby, ponieważ to my sami, wiemy, czego potrzebujemy konkretnego dnia. Warto jednak powiedzieć o tym, kiedy powinno stosować się poszczególne gatunki marihuany. Odmiany marihuany Sativa, okazują się pomocnym rozwiązaniem, które znajduje swoje zastosowanie wśród osób zmagających się z depresją oraz częstym zmęczeniem organizmu, które zaburza nastrój.

Gatunek marihuany indica świetnie odnajduje się natomiast w przypadku osób zmagających się z mocnym bólem, którego nie da się pokonać zwykłymi tabletkami przeciwbólowymi oraz wśród osób, które mają problemy z zasypianiem, a także pojawiającymi się lękami. Niezależnie od tego, czy w kręgu Twoi zainteresowań jest sativa czy indica, w poszukiwaniu nasion kolekcjonerskich warto odwiedzić sklep z nasionami GrowSeed, który w swojej ofercie ma wiele różnych gatunków marihuany, zarówno sativy, jak i indici. Właśnie dlatego, możesz mieć pewność, że w ofercie tego sklepu znajdziesz nasiona, które spełnią Twoje oczekiwania.

Previous Fisherman’s cottage - nadmorski styl wnętrz

Może to Ci się spodoba

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Skóra w samolocie szybko się wysusza. Zawsze po 2–3 godzinach lotu oczyszczam sobie skórę i wklepuję krem

Modelka nawet w podróży nie rezygnuje z pielęgnacji skóry. Zawsze ma przy sobie płyn micelarny i krem nawilżający chroniący cerę przed przesuszeniem. Kamila Szczawińska jest miłośniczką kosmetyków w wersji mini, które nie zajmują dużo miejsca w walizce.

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Jak skutecznie radzić sobie z rozstępami?

Rozstępy zaliczają się do największych i najczęściej występujących zmartwień dla każdej kobiety, która tylko chce skutecznie dbać o wygląd swojej skóry. Mają postać niewielkich zmian, które objawiają się w pomarszczonej,

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Mądry Polak po szkodzie – wiesz, że on Cię uratuje, ale wciąż go nie masz? To błąd!

W ostatnich latach zwiększa się zainteresowanie kierowców wciąż zmieniającymi się przepisami prawa drogowego. Pojawiają się kolejne zaostrzenia, aby jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo zarówno kierowców jak i pieszych. Czy dzięki

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź