Perfumy – co warto wiedzieć przed zakupem?

Perfumy – co warto wiedzieć przed zakupem?

Kupno perfum to swego rodzaju rytuał i ceremonia, nie warto traktować tego jak kupno gazety w kiosku. Warto poznać kilka rad, dzięki którym wybierzemy perfumy najlepsze dla siebie.

Popularne psikanie po nadgarstku i rozpylanie zapachu w swoim otoczeniu z pewnością nie jest dobrym sposobem na przetestowanie zapachu. Perfumy uwalniają swoje kolejne nuty zapachowe po upływie określonej ilości czasu. Warto tu podkreślić, że perfumy standardowo posiadają trzy wspomniane wyżej nuty zapachowe – głowy, serca i bazy. Dopiero całość tych trzech warstw składa się na zapach perfum.

Nuta głowy

To nuta, która ma decydujący wpływ na nasz wybór – to właśnie na jej podstawie najczęściej decydujemy się na ten, a nie inny zapach. Charakterystyczną cechą nuty głowy jest to, że pojawia się dość intensywnie tuż po rozpyleniu zapachu, ale znika po około 30 minutach.

Redakcja poleca: Perfumy – promocje i okazje cenowe na ipsik.pl

Nuta serca

Przyjęło się uznawać ją za najważniejszy element zapachu, ponieważ w połączeniu z aromatem naszego ciała zmienia się i zyskuje niepowtarzalny aromat, indywidualny i wyjątkowy dla każdego. Nuta serca wyczuwalna jest od razu, jednakże bezpośrednio po aplikacji na pierwszy plan wysuwa się nuta głowy. Nuta serca zaś utrzyma się na naszym ciele przez około 4 godziny po rozpyleniu.

Nuta bazowa

Ten zapach zostanie z nami najdłużej. Dominującą siłę osiągnie po 4 godzinach od aplikacji. Trudno decydować się na wybór perfum w oparciu właśnie o tę nutę, gdyż na samym początku jest zdominowany przez pozostałe nuty.

Podział perfum a intensywność zapachu

Warto wiedzieć, jak dzielimy produkty ze względu na różną koncentrację zapachu w nich zawartą.

Perfumy – zawierają najwięcej zapachu, bo aż 25%-40%. Elementy pachnące rozpuszcza się w silnym alkoholu.

Wody perfumowane – zawartość olejków w tym przypadku waha się w granicach 10% – 15%, rozpuszczone są też w znacznie słabszym alkoholu.

Wody toaletowe – zawartość ekstraktów rozpuszczonych w delikatnym alkoholu osiąga poziom maksymalnie 10%.

Wody kolońskie –poziom olejków rozpuszczonych w alkoholu to przedział między 2 – 5%

Mgiełki zapachowe – tu koncentracja olejków ma najniższy poziom – nie więcej niż 3%

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki okażą się pomocne podczas zakupów perfum, a wybrany zapach okaże się trafiony.

Previous Smart shopping, czyli mądry Polak na zakupach!
Next Będę teraz raz w miesiącu gotować sama. Jak wejdę w rytm, to może częściej

Może to Ci się spodoba

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Kołdra sensoryczna – opis, właściwości, sposób produkcji

Kołdra sensoryczna (lub inaczej kołdra obciążeniowa), to kołderka terapeutyczna, przeznaczona dla dzieci cierpiących na różne zaburzenia psychofizyczne, takie jak np. ADHD, zespół Downa, autyzm czy zespół Aspergera. Używa się jej

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Pacjenci z chorobami rzadkimi bez dostępu do wielu nowoczesnych terapii

Polski system refundacji leków jest niekorzystny dla pacjentów z chorobami rzadkimi. Stosowany system oceny sprawia, że niemal wszystkie leki sieroce wypadają w testach jako nieopłacalne kosztowo, a więc nie podlegają refundacji. Resort zdrowia pracuje

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Ponad 20 proc. mężczyzn z zaburzeniami erekcji stosuje leki z czarnego rynku

Prawie co czwarty Polak cierpiący z powodu zaburzenia erekcji szuka pomocy na czarnym rynku. Przyczyną jest wstyd przed rozmową z lekarzem lub farmaceutą. Dostępne w internecie fałszywe leki mogą jednak być zagrożeniem dla zdrowia,

1 Comment

  1. Lusia
    21 lutego, 11:44 Reply
    Ja kupuję odpowiedniki perfum ze stroki www.zapachowiec.pl i tak dobieram perfumy bo nie jest mi szkoda tych 20 zł na coś nietrafionego bo ja z perfumami muszę się zżyć i przechodzić w nich parę dni. A odpowiedniki od nich mają niemal identyczny zapach i właśnie za to je mega cenie.

Zostaw odpowiedź