Zima to dobry czas na kompleksową regenerację skóry
Specjaliści medycyny estetycznej zachęcają, by zimą postawić zarówno na domową pielęgnację, jak i na profesjonalne zabiegi. W tym czasie szczególnie polecana jest radiofrekwencja mikroigłowa, zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego, karboksyterapia, mezoterapia czy głębokie peelingi. Pomagają one nawilżyć skórę, przywrócić jej jędrność, usunąć zmarszczki, przebarwienia i pobudzić produkcję kolagenu.
– Moim numerem jeden jest radiofrekwencja mikroigłowa. Jest to zabieg świetnie stymulujący skórę. Ma siłę taką jak laser frakcyjny, a nie wyłącza pacjentki z funkcjonowania. Po zabiegu przez kilka godzin pacjentka ma rumień, a później wraca do normalnej aktywności bez żadnych śladów. Osiągamy zagęszczenie skóry, lifting, oczywiście u różnych pacjentów w różnym stopniu, to zależy od stopnia nawilżenia skóry. U pacjentek, które mają bardzo suchą skórę, zalecam wcześniej mezoterapię – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Ewa Rybicka, lekarz medycyny estetycznej Estetica Nova.
Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg szczególnie polecany osobom chcącym skutecznie odmłodzić skórę twarzy i szyi. W ten sposób można wygładzić zmarszczki, usunąć blizny i zamknąć pory skórne. Duża skuteczność i wyjątkowo krótki okres rekonwalescencji stawiają radiofrekwencję mikroigłową w czołówce zabiegów medycyny estetycznej.
– Na drugiej pozycji stawiam osocze bogatopłytkowe ze względu na jego działanie stricte biologiczne na skórę. Wykorzystujemy w tym zabiegu to, co mamy we krwi najlepsze, czyli białka naprodukowane i zmagazynowane w jej płytkach. W momencie, kiedy osocze jest podane do skóry, białka aktywują się, działają przeciwzapalnie i stymulują procesy naprawcze – tłumaczy Ewa Rybicka.
Dużą popularnością cieszą się również zabiegi z wykorzystaniem dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla nie tylko powoduje, że rozszerzają się mało drożne naczynia krwionośne, lecz także tworzą zupełnie nowe. Ponadto stymuluje skórę do produkcji kolagenu. Dzięki temu można szybko usunąć wiele niedoskonałości.
– Bardzo polecam pacjentkom karboksyterapię. Doskonale znane są nam mechanizmy, w jakich dwutlenek węgla stymuluje skórę. I wtedy, kiedy skóra jest mało napięta, kiedy mamy np. cellulit, jesteśmy w stanie naprawdę doskonale wydrenować płyn zalegający w kończynach, pobudzić procesy naprawcze związane ze zmniejszeniem ilości tkanki tłuszczowej – wyjaśnia Ewa Rybicka.
Zimą skóra odwadnia się prawie dwa razy szybciej niż latem, dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji. Jej podstawą powinno być nawilżanie i odżywianie. Zdaniem dermatologów, oprócz codziennych domowych rytuałów warto też postawić na profesjonalne zabiegi, które błyskawicznie spowodują, że skóra stanie się gładka, rozjaśniona i bardziej sprężysta.
– Kiedy przebywamy w pomieszczeniach klimatyzowanych, ogrzewanych, skóra bardzo się wysusza. Musimy ją nawilżać, dużo pić, ale i poddawać się zabiegom mezoterapii. W przypadku, kiedy mamy jakieś defekty skórne, które chcemy zlikwidować, np. siateczkę zmarszczek, albo luźną skórę, to można się poddać zabiegom laserem frakcyjnym, np. głębokim peelingom, które świetnie stymulują skórę i pobudzają ją do produkcji kolagenu – mówi Ewa Rybicka.
Specjaliści medycyny estetycznej podkreślają, że zima to także dobry moment na wykonywanie różnych zabiegów laserowych, bo w okresie 3–4 tygodni po zabiegu skóra nie może być narażona na kontakt z intensywnymi promieniami słonecznymi.
Może to Ci się spodoba
Pokazywanie się bez makijażu to kolejny krok w mojej samoświadomości i poczuciu własnej wartości
Nie mam potrzeby ulepszania swojego wizerunku – mówi modelka. Podkreśla, że świadomie coraz częściej rezygnuje z makijażu lub butów na wysokich obcasach. Zyskała pewność siebie i poczucie własnej wartości, nie musi więc ukrywać
Górną powiekę można unieść nawet o 30 proc. przy pomocy nieinwazyjnych metod
Nieinwazyjna blefaroplastyka z wykorzystaniem urządzenia generującego mikrowiązki plazmy jest alternatywą dla chirurgicznej metody korekty opadających powiek. Zabieg jest coraz bardziej popularny ze względu na to, że nie wymaga znieczulenia i długiego okresu rekonwalescencji. Technika
Coraz więcej osób decyduje się na soczewki kontaktowe. Najchętniej kupują jednodniowe
Coraz więcej Polaków zastępuje okulary soczewkami kontaktowymi. Wynika to przede wszystkim ze zmiany stylu życia na bardziej aktywny. Polacy najchętniej kupują soczewki w sklepach internetowych, wybierając głównie produkty jednodniowe. Są one
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!