Biurka elektryczne z regulacją wysokości. Dla kogo i dlaczego warto?
Biurka elektryczne stały się popularnym wyborem wśród pracowników biurowych i freelancerów, ponieważ pozwalają na wygodną pracę oraz gwarantują zdrową postawę i zdrowie kręgosłupa nawet w pracy. Pozornie prosta konstrukcja na dwóch nogach wyposażona jest w mechanizm podnoszenia blatu.
Czy zdecydowałeś się pracować na stojąco?
Jedno naciśnięcie przycisku – i powierzchnia robocza stołu, wraz ze wszystkim, czego potrzebujesz się unosi. Monitor, klawiatura i mysz będą wygodnie ustawione do pracy w nowej pozycji:
- monitor – na wysokości oczu;
- klawiatura znajduje się na poziomie łokci, a łokcie spoczywają na blacie stołu.
Stół z regulacją wysokości powstał z idei zapobiegania chorobom kręgosłupa u osób, które długo pracują w pozycji siedzącej. Wynalazek z powodzeniem rozwiązał problem wygodnej pracy na stojąco – umożliwia zmianę pozycji siedzącej / stojącej w godzinach pracy. Jak stół podnośny wpływa na nasze zdrowie?
Jeśli wysokość biurka jest dopasowana do twojego wzrostu, nie musisz pochylać się w stronę monitora. Zmniejsza obciążenie kręgosłupa szyjnego Twój monitor, niezależnie od tego, czy siedzisz, czy stoisz, będzie ustawiony prawidłowo – na wysokości oczu. Łagodzi statyczne napięcie mięśni. Stawy łokciowe w dwóch pozycjach siedzącej / stojącej będą leżeć na blacie stołu, co jest właściwą pozycją dłoni. Twoja efektywność wzrośnie średnio o 30%. Przy stole podnoszącym odczujesz poprawę samopoczucia i samopoczucia po miesiącu pracy w dynamicznej pozycji.
Stół elektryczny: łatwy w obsłudze
Stoły z elektryczną regulacją wysokości to:
- stabilna i trwała rama z silnikiem elektrycznym;
- blat z ergonomicznym wycięciem;
- panel sterowania;
- przedłużacz elektryczny
Dodatkowo na życzenie stół podnoszący jest wyposażony w:
- regulowany stojak na jeden lub dwa monitory;
- ładowanie bezprzewodowe;
- podgrzewacz do napojów;
- ochronnik przeciwprzepięciowy.
Dodatkowe opcje
Płynnie i szybko zmienia wysokość. Prędkość podnoszenia blatu o 45 cm – 20 sekund. Wysokość stołu można łatwo dopasować do swojego wzrostu. Nie trzeba wstawać, schylać się i szukać dźwigni, jak na przykład przy stołach wyposażonych w podnośnik gazowy, ani przekręcać rączki, aby podnieść blat. Silnik i wciągniki pracują cicho (poziom hałasu do 40dB). Praktyczne: możesz pracować w dwóch pozycjach – siedzącej i stojącej. Dzięki ergonomicznemu wycięciu pośrodku można oprzeć łokcie na stole i wygodnie pracować. Niezawodny i stabilny blat stołu jest duży, a podczas pracy na stojąco można swobodnie oprzeć się o krawędź stołu. W pamięci systemu sterowania można zapisać 4 pozycje wysokości powierzchni roboczej, na której pracujesz.
Stoły z regulacją wysokości wyposażone są w: ergonomiczny blat, wtyki na przewody, elektroniczny mechanizm podnoszący z pilotem i pamięcią na 4 pozycje, a także filtr zasilania na 5 gniazd, z których 4 są wolne. Dodatkowo stół można wyposażyć w: podgrzewanie napojów, wbudowany blok gniazd, ładowanie bezprzewodowe, ergonomiczne podpórki i podkładki pod stopy oraz wiele innych opcji dodatkowych. Zobacz biurka elektryczne z możliwością kastomizacji w ofercie sklepu Lobos: https://meble.lobos.pl/sklep/35-biurka-elektryczne.
Optymalna konstrukcja
Dla wygodnej pracy głębokość powierzchni roboczej powinna wynosić 82 cm, natomiast maksymalna to 90 cm Szerokość powierzchni roboczej wynosi od 100 cm, komfortowo – 140 cm. Blat powinien być wyposażony w ergonomiczne wycięcie, co pozwala prawidłowe ustawienie stawu łokciowego na blacie pod kątem 90 stopni. Łokcie nie powinny zwisać ze stołu ani być wyciągnięte do przodu. Optymalny zakres wysokości podnośnika dla wzrostu osoby dorosłej wynosi od 75 cm (pozycja siedząca) do 130 cm (pozycja stojąca). Standardowa wysokość stołu dla pozycji siedzącej to 75 cm. Wygodę ustawienia na różnych wysokościach uzyskuje się poprzez regulację wysokości krzesła. Przy wysokości stołu 72-78 cm wygodne jest krzesło o wysokości siedziska 42-48 cm. Wymagania dotyczące podnoszenia stołu zależą od liczby używanych urządzeń.
Może to Ci się spodoba
Chciałabym projektować ubrania. Nie ekskluzywne, ale dla każdego
Modelka marzy o projektowaniu odzieży. Twierdzi, że sygnowane przez nią kolekcje pod względem ceny dostępne byłyby dla każdego. Jak dotąd jednak nie znalazła odpowiedniego partnera, który pomógłby jej w tym nowym zawodowym wyzwaniu. Joanna Krupa
Prawdziwy mężczyzna powinien być stylowy i szarmancki
Zdaniem DJ Adamusa stylowy mężczyzna to mężczyzna zadbany i ubierający się z klasą. Producent muzyczny uważa także, że mężczyzna powinien być szarmancki w nieco oldschoolowym stylu. Jeszcze kilka lat temu DJ Adamus nie przykładał
Bomberki – najmodniejsze damskie kurtki na wiosnę
Kurtki typu bomber cieszą się coraz większą popularnością. Można je zobaczyć nie tylko na prestiżowych pokazach mody, ale też na ulicy, wśród codziennych stylizacji kobiet. Noszą je osoby świadome panujących
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!