Puder mineralny i podkład. Jak nakładać i co robić?

Puder mineralny i podkład. Jak nakładać i co robić?

Kosmetyki mineralne cieszą się niesłabnącą popularnością od kilku lat. Dlaczego je kochamy? Są bezpieczne dla skóry i nie zawierają konserwantów. Kosmetyki mineralne mogą być stosowane do pielęgnacji skóry lub do makijażu. Należą do nich podkłady, pudry, cienie do powiek, róże, podkłady i cienie do powiek. Sposób aplikacji podkładów i pudrów może różnić się od tradycyjnego kosmetyku. Czym i jak nakładać puder mineralny, aby uzyskać zadowalające efekty makijażu? Oto podpowiedź:

Jak nakładać puder mineralny na sucho?

Do nakładania pudru mineralnego na sucho można użyć pędzla typu flat-top. Pędzel z płaską końcówką ma długie, mocne włosie i płaską końcówkę. Włosie przytrzymuje puder i pozwala na łatwe przeniesienie go na skórę. Ważne jest, aby odpowiednio przygotować twarz, aby zapobiec zsuwaniu się pudru i utrzymać go jak najdłużej na skórze.

Aby kosmetyki dobrze się wchłaniały, skóra musi być nawilżona i odżywiona. Tonizowanie skóry jest koniecznością. Toner przygotuje Twoją skórę na przyjęcie kremu nawilżającego. Dzięki temu puder będzie się dłużej utrzymywał. Jakiego kremu nawilżającego powinnam używać? Do nawilżania można używać serum lub zwykłego kremu. Puder mineralny jest naturalnym wyborem. Możesz zrezygnować z podkładu lub użyć podkładu mineralnego.

Najlepiej jest nałożyć niewielką ilość pudru na powiekę, zanim nałożymy puder. Zapobiegnie to gromadzeniu się pudru na pędzlu i tworzeniu efektu skóry pokrytej pudrem. Na początku lepiej jest użyć mniej pudru niż za dużo. Jeśli krycie nie jest wystarczające, zawsze możesz dodać więcej pudru. Pamiętaj, aby strzepnąć puder przed nałożeniem na twarz.

Nakładanie pudru mineralnego rozpocznij od czoła. Okrężnymi ruchami rozprowadź puder na policzkach, nosie i brodzie.

Jak nakładać puder mineralny na mokro?

Puder mineralny i podkład można nakładać również na mokro. Będzie on miał mocniejszą przyczepność i zapewni lepsze krycie. Początkowo będzie się to wydawało trudne, ale gdy poznasz podstawy i opanujesz sposób nakładania, stanie się to łatwiejsze. Możesz stworzyć grudki i pozostawić nieestetyczne ślady na skórze, jeśli nie będziesz prawidłowo nakładać podkładu lub pudru mineralnego, gdy jest on mokry.

Aby nałożyć puder mineralny, możesz spryskać pędzel ciepłą wodą. Następnie nabierz niewielką ilość pudru na pędzel i nałóż go okrężnymi, zdecydowanymi ruchami.

Możesz również posypać odrobiną pudru powiekę i wymieszać go z wodą termalną. Okrągła końcówka jest lepsza niż płaska.

Ten sam proces może być stosowany do podkładu. Możesz zmieszać go z olejem termalnym, aby nadać mu lżejszą konsystencję, która wygląda naturalnie. Aby ułatwić aplikację, możesz użyć wody termalnej bezpośrednio na gąbkę lub pędzel do podkładu. Jedyną różnicą w tym przypadku jest łatwość aplikacji.

Czy każdy puder mineralny można nakładać na sucho lub na mokro?

Tak. Tylko jedna rzecz może nas powstrzymać przed użyciem danego produktu – jego konsystencja. Produkty w proszku można stosować na sucho lub na mokro łatwiej niż te wykonane z kamienia. O ile produkty kamienne można w kilku przypadkach stosować na sucho, o tyle możliwości, jeśli chodzi o mieszanie ich z wodą, są ograniczone. W tym przypadku użyjemy wody tylko na pędzel. Kamień nie ma zbyt wielu opcji wodnych. Nie należy tego robić bezpośrednio na kosmetykach w pudełku, gdyż może to spowodować szybką utratę ich właściwości.

Zawsze należy przygotować skórę przed nałożeniem produktu, na mokro lub na sucho. Szybko zniknie, jeśli nie będzie odpowiednio nawilżona.

Previous Języki skandynawskie - trudne, ale opłacalne
Next Te badania warto wykonać przynajmniej raz w roku

Może to Ci się spodoba

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Opadające powieki można skorygować chirurgicznie

Chirurgiczna korekcja powiek polega na usunięciu nadmiaru wiotkiej skóry i przepuklin tłuszczowych z powiek górnych i dolnych. Cięcia wykonywane są w naturalnej zmarszczce, tak żeby po zabiegu nie było widać blizn. To, czy skóra w okolicy

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Nawet najpiękniejsze dziewczyny bez ładnego uśmiechu i błysku w oku nie są ładne

Uśmiech to pierwsze na co Krzysztof Gojdź zwraca uwagę, gdy poznaje kobietę. Jego zdaniem brak uśmiechu odbiera urodę nawet najpiękniejszym paniom. Lekarz nie lubi kobiet wulgarnych i niemiłych w stosunku do innych ludzi.

Zdrowie i Uroda 0 Comments

W 80 proc. czynnikiem przyspieszającym proces starzenia się skóry są czynniki zewnętrze

Aby opóźnić efekty starzenia się skóry na różnych etapach ich powstawania, konieczna jest kompleksowa pielęgnacja. W dbaniu o skórę liczy się nie tylko systematyczność, ale i cierpliwość. Żaden kosmetyk nie przynosi efektów natychmiast. Dlatego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź