Jesteśmy społeczeństwem, które cały czas jest na dorobku, wszystkim zazdrości

„Magiel towarzyski” ma już 10 lat, Karolina Korwin-Piotrowska nie odczuwa jednak znużenia podejmowaną w nim tematyką. Uważa, że polski show-biznes obfituje w ciekawe wydarzenia i stanowi diagnozę polskiego społeczeństwa. Pokazuje, że Polacy są społeczeństwem bardzo powierzchownym, pełnym kompleksów, z niechęcią odnoszącym się do ludzi sukcesu.

„Magiel towarzyski” zadebiutował na antenie TVN Style w 2006 roku. Od początku jego gospodynią jest Karolina Korwin-Piotrowska. W każdym odcinku dziennikarka dokonuje subiektywnej oceny wydarzeń w polskim show-biznesie i świecie mediów. stałym elementem programu jest m.in. rozmowa z gościem i przegląd prasy lifestyle’owej. Prowadząca zapewnia, że w nowym sezonie formuła magazynu nie ulegnie zmianie.

– Nic się nie zmienia, bo nie zmienia się lokomotywa, która tyle lat dobrze ciągnie, więc wszystko jest po staremu, wszystko jest tak, jak było mówi Karolina Korwin-Piotrowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Od września TVN Style emituje już 22. sezon „Magla towarzyskiego”. Jego gospodyni twierdzi jednak, że nie czuje się znudzona podejmowaną w magazynie tematyką. Jej zdaniem polski show-biznes jest niesłychanie żywym organizmem, obfituje w ciekawe wydarzenia, co powoduje, że nie sposób odczuwać znużenia.

– Ponieważ wyznaję zasadę, że to, kogo czynimy polskimi gwiazdami, w ogóle gwiazdami, idolami, kogo uwielbiamy bardzo wiele mówi o nas samych, to nieustannie mamy różne zaskoczenia, i pozytywne, i negatywne, sporo się dzieje – mówi Karolina Korwin-Piotrowska.

Zdaniem dziennikarki rodzimy show-biznes stanowi ciekawą diagnozę polskiego społeczeństwa. Pokazuje, że Polacy są społeczeństwem podzielonym, niezbyt dobrze wykształconym, powierzchownym, mającym równie ogromne aspiracje, co kompleksy. Jest też społeczeństwem mitomańskim – polskie gwiazdy cechuje bowiem tendencja do kłamania na swój temat. Wymyślają swój wizerunek niemal całkowicie – od daty urodzenia począwszy, przez pochodzenie, na stylu życia kończąc.

– To jest pewna bajka, którą każdy z nas gdzieś robi. Jesteśmy społeczeństwem, które cały czas jest na permanentnym dorobku, wszystkim zazdrości. Nie lubimy ładniejszych, bogatszych, mądrzejszych od siebie i taki też jest trochę ten polski show-biznes – mówi Karolina Korwin-Piotrowska.

Premierowe odcinki programu „Magiel towarzyski” można oglądać w każdą sobotę, o godzinie 22.30, na antenie stacji TVN Style.

Previous Odzież do biegania jesienią powinna być wykonana z materiałów
Next Odżywiam się zdrowo, ale nie jem za dwoje

Może to Ci się spodoba

Gwiazdy 0 Comments

Amatorzy mają coś, czego im zazdrości każdy kucharz – swobodę

Polacy coraz chętniej otwierają swoje kuchnie przed znajomymi i umawiają się na wspólne gotowanie. Home cooking dla przyjemności, bez pośpiechu i poczucia obowiązku staje się w Polsce coraz silniejszym trendem. Znajomi spotykają się po

Gwiazdy 0 Comments

Szarganie dobrego imienia Lecha Wałęsy jest niesmaczne i robi złą reklamę Polsce

Lech Wałęsa jest symbolem, który należy szanować – twierdzi Robert Biedroń. Jego zdaniem dążenie obecnych władz do zdyskredytowania byłego prezydenta jest niesmaczne i negatywnie wpływa na postrzeganie Polski za granicą. Prezydent

Gwiazdy 0 Comments

Z Magdą Gessler robimy różne rzeczy. Nie boję się porównań

Dziennikarz nie obawia się konkurowania z Magdą Gessler. Twierdzi, że choć oboje zajmują się tematyką kulinarną, ich programy będą miały zupełnie inny charakter. Już jesienią Robert Makłowicz zadebiutuje na antenie Food Network

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź