Krok po kroku, zrób własne paznokcie hybrydowe

Krok po kroku, zrób własne paznokcie hybrydowe

Manicure hybrydowy od dawna cieszy się niesłabnącą popularnością i wyparł wszystkie inne metody malowania paznokci. Obecnie łatwo jest znaleźć odpowiednie informacje w każdym centrum handlowym i w Internecie. Chociaż prawie każdy salon kosmetyczny ma go w swojej ofercie, wciąż jest wiele kobiet, które chcą wykonać manicure hybrydowy DIY w domu.

Nie dajemy się oszukać. Jedno nałożenie paznokci hybrydowych może kosztować od 40 do 100-200 zł w zależności od tego, gdzie się je robi i czy używa się lakieru do paznokci czy nie. Klasyczny manicure kosztuje około 30-40 zł w mniejszych miejscowościach, a 50-70 zł w większych miastach. Droższe stylizacje i wzory będą jednak płatne.

Ponieważ uwielbiam lakiery hybrydowe do paznokci, a nie były one wtedy powszechnie dostępne, pomyślałam, że o tym napiszę. Każdego dnia wiele dziewczyn kupuje lampę, aby nauczyć się robić paznokcie lakierem hybrydowym. Być może znajdziesz tu również mity i fakty na temat hybryd. Warto sprawdzić, szczególnie jeśli to Twoje pierwsze próby z lakierami. W tym artykule pokażemy Ci jak krok po kroku stworzyć paznokcie hybrydowe w domu. Możesz cieszyć się pięknym manicure nawet do trzech tygodni. To jest niesamowite!

Czym są paznokcie hybrydowe?

Paznokcie hybrydowe można wykonać za pomocą lakierów, które utwardzają się pod wpływem światła ultrafioletowego. Największą zaletą paznokci hybrydowych jest ich trwałość. Utrzymują się średnio przez 2-3 tygodnie i są odporne na zarysowania, odpryski i blaknięcie. O tym jak długo utrzyma się efekt decyduje jakość wykonania, jakość lakieru do paznokci, szybkość wzrostu i stopień natłuszczenia płytki paznokcia. Paznokcie hybrydowe, które są mniej tłuste mają tendencję do dłuższego utrzymywania się, natomiast odpryskiwanie lakieru hybrydowego jest częstsze.

Sprawdź: 10 stylowych fryzur dla dziewczyn o okrągłej twarzy

Co powinnam kupić na początku?

Najdroższy jest zestaw startowy. Kosztuje około 250 zł i zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć przygodę z hybrydami. Choć możesz kupić akcesoria pojedynczo, zestawy są zazwyczaj bardziej przystępne cenowo. Klasyczna buteleczka lakieru hybrydowego o pojemności 7 ml wystarcza zazwyczaj na około 10 aplikacji.

Lampa UV

Po pierwsze, będziesz potrzebować lampy utwardzającej (UV lub LED). Warto zainwestować w taką o większej mocy, minimum 9 W. 24 W. Przetestowane i zatwierdzone przeze mnie. Mostki i latarki miały zazwyczaj 9 watów i nie utwardzały się dobrze. Można zrobić tylko jedną warstwę nail art lub wyjazd do naprawy pojedynczych paznokci. Mocniejsza lampa sprawi, że warstwa będzie trudniejsza. Trzeba będzie spędzić więcej czasu i polski nie będzie trwać tak długo.

Primer

Służy do oczyszczenia płytki paznokcia. Jest to pierwsza warstwa, którą należy nałożyć przed hybrydą. Dzięki niemu lakier hybrydowy lepiej przylega i dłużej się utrzymuje. Możesz wybrać pomiędzy kwaśnym i niekwaśnym. Mają one różne składy chemiczne. Bezkwasowy jest lepszy dla słabych i zniszczonych paznokci. Może mieć silny, nieprzyjemny zapach. Nie jest to produkt niezastąpiony. Ma silny wpływ na paznokcie. Jeśli nie masz problemu z krótkim okresem utrzymywania hybrydy, możesz go zaakceptować.

Cleaner

Odtłuszczacz lub cleaner. Oczyszcza płytkę paznokcia, usuwa pył z piły oraz usuwa powłokę dyspersyjną, czyli lepką warstwę, która pozostaje po utwardzeniu w lampie UV.

Pilnik i blok polerski

Bardzo ważne jest użycie odpowiedniej gradacji. Ja wybrałem gradację 180 lub 240. Są one łatwe w użyciu, zmatowią paznokieć i pomogą zniwelować nierówności.

Baza, top coat i lakier hybrydowy

Kluczowe jest dobranie odpowiedniego top coatu i bazy. Niezbędne będą lakiery hybrydowe. Aby uniknąć nierówności na paznokciach, należy nałożyć cienką warstwę lakieru. Do stworzenia manicure możemy użyć jednego lub kilku kolorów. Istnieje wiele opcji zdobień i lakierów. To od naszej wyobraźni zależy co możemy stworzyć na naszych paznokciach. Istnieje wiele możliwości dla kreatywnych wzorów na paznokciach. Na zakończenie tego procesu potrzebny będzie olejek do skórek.

Jak zrobić hybrydę? Krok po kroku

  • Opiłuj paznokcie w preferowanym kształcie, a następnie przytnij lub usuń skórki. Opiłuj paznokcie w zakresie od 180 do 240, a następnie użyj bloku polerskiego, aby zmatowić powierzchnię paznokcia.
  • Użyj dużego pędzla, aby odpylić powierzchnię. Jeśli to konieczne, użyj cleanera lub primera aby usunąć wszelkie pozostałości.
  • Nałożyć lakier bazowy. Ważne jest aby nie przejechać po skórkach. Jeśli rozlejesz coś poza kontur, prawdopodobnie manicure hybrydowy nie będzie się dobrze trzymał i mogą powstać pęcherzyki powietrza. Najlepiej jest nałożyć cienką warstwę na bazę, top coat i kolor.
  • Pozostaw do utwardzenia w lampie UV na 120 sekund (czas utwardzania będzie się różnił w zależności od rodzaju lakieru hybrydowego, bazy czy top coatu).
  • Nałóż pierwszą warstwę koloru.
  • Jeśli masz jasny kolor lakieru, pozostaw go w lampie na 120 sekund. W przypadku ciemnych kolorów polecam 180 sekund.
  • Nałóż drugą warstwę lakieru i pozostaw ją w lampie na 120 do 180 sekund.
  • Jeśli kolor jest na tyle intensywny, że nie ma przeźroczystości, to możesz nałożyć kolejną warstwę koloru. Jeśli kolor nadal nie jest pełny, powtórz poprzednie kroki.
  • Nałóż lakier nawierzchniowy i włącz lampę na 120 sekund.
  • Użyj cleanera aby usunąć tłustą warstwę z powierzchni paznokcia. Voila! Teraz nasz manicure hybrydowy jest już kompletny. To nie było trudne!
Previous Te badania warto wykonać przynajmniej raz w roku
Next Zabawki erotyczne: 3 nowości, które warto przetestować

Może to Ci się spodoba

Zdrowie i Uroda 0 Comments

5 sposobów na krojenie cebuli bez łez

Krojenie cebuli to jedna z najprostszych czynności kuchennych, która jednak za każdym razem doprowadza do łez osobę, która podejmuje się tego niewdzięcznego zadania. Wszystko przez kontakt oczu z enzymem, który

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Gabinety medycyny estetycznej dysponują coraz nowocześniejszym sprzętem do depilacji

Najskuteczniejszym urządzeniem do depilacji jest obecnie laser diodowy, który ma dwie głowice, dzięki czemu zabieg jest szybki i niemal bezbolesny, a efekt trwały. Coraz popularniejsza jest również fotodepilacja lampą ksenonową IPL.

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Jak walczyć z alkoholizmem?

Niepokój, strach, gniew, wstyd i poczucie winy mogą być spowodowane uzależnieniem od alkoholu. Alkoholizm może dotknąć także domowników osoby uzależnionej. Jak możemy walczyć z alkoholizmem, jeśli ktoś jest nim dotknięty?

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź