Jaki router zabrać na wakacje?

Jaki router zabrać na wakacje?

Jaki router zabrać na wakacje, żeby mieć stały dostęp do Internetu? Rozwiązania stacjonarne oparte są na połączeniu kablowym z siecią operatora. Sprawdzają się doskonale, ale tylko pod określonym adresem. Z tego powodu, w przypadku krótkoterminowych wyjazdów urlopowych, lepiej rozejrzeć się za nieco innym rozwiązaniem. Na szczęście na rynku jest ich kilka, a wiele w bardzo atrakcyjnych cenach. Najczęściej fani wszechobecnego dostępu do sieci decydują się na wygodne routery mobilne, bądź modemy USB.

Router mobilny, idealny na wakacje

Jadąc na wakacje, warto zaopatrzyć się w router mobilny ZTE MU5002 5G lub ZTE MU5001 5G. To urządzenia zaawansowane technologicznie, które dostarczają  stabilne i wydajne połączenie, niezależnie od miejsca, w którym się znajdą. Tworzą sieć Wi-Fi i pozwalają na podłączenie się do niej wielu użytkownikom w jednym czasie. Dzięki temu będą doskonałe nawet w przypadku wakacyjnego wyjazdu z dużą grupą znajomych.

Co więcej – zależnie od modelu – mogą działać przez kilka godzin bez podłączenia do prądu. Oznacza to, że dzięki nim, surfować po Internecie, grać w gry i oglądać filmy, możesz nawet w plenerze. To perfekcyjne rozwiązanie, np. na plażę. Nie bez znaczenia są też ich niewielkie rozmiary i łatwa obsługa. Bez problemu schowasz je do kieszeni, torby czy plecaka. Następnie uruchomisz sprzęt w ułamku sekundy, by już po chwili cieszyć się nieograniczonym dostępem do sieci.

Routery mobilne od ZTE nie potrzebują połączenia z kablem sieciowym od operatora, co różni je od rozwiązań stacjonarnych. Mają też wymienną baterię, która bardzo szybko się ładuje. Dzięki temu tworzą sieć Wi-Fi nawet bez żadnych przewodów, a to ułatwia korzystanie z ich w każdej wakacyjnej lokalizacji.

Modemy USB, które sprawdzą się w każdych warunkach

Rozwiązaniem alternatywnym są modemy USB, które również świetnie sprawdzą się w trakcie urlopowych wyjazdów. Wyglądem i rozmiarami przypominają standardowe pendrive’y, więc nie zajmą Ci wiele miejsca w bagażu. Bez problemu schowasz je nawet do kieszeni, by były zawsze przy Tobie. Szczególnie polecane modele w tym przypadku to ZTE MF79U lub ZTE MF833U1. Obie wersje w bardzo atrakcyjnej cenach oferują stały i stabilny dostęp do Internetu, praktycznie w każdych warunkach.

Modemy USB mogą działać z każdym urządzeniem, które wyposażone zostało w sprawne gniazdo USB. Nie potrzebują w ogóle aktywnego zasilania z sieci, więc nie musisz nawet wozić do nich ładowarki. Wystarczy tylko, że podepniesz je do laptopa czy komputera, by móc swobodnie surfować po Internecie. Podobnie jak routery mobilne, sprzętów tych nie podpina się do sieci operatora. Wystarczy, że włożysz do nich tylko kartę SIM, a zapewnią Ci sieć wszędzie tam, gdzie jest zasięg komórkowy.

Zależnie od modelu, wykorzystać je też możesz do innych celów. Najnowszych rozwiązań używać się da również jako hotspotów. Oznacza to, że tworzą sieć Wi-Fi, z której skorzystać mogą również inne urządzenia, a nie tylko to, do którego podpinasz modem. W taki sposób Internet masz szansę udostępnić osobom, z którymi spędzasz urlop. Doskonale sprawdzi się to np. podczas podróży samochodem. Wystarczy, że nowoczesne rozwiązanie ZTE podepniesz do portu, np. w zapalniczce. Następnie udostępniasz błyskawicznie sieć innym pasażerom i wszyscy wspólnie cieszycie się drogą, np. słuchając ulubionej muzyki online.

Previous Jak zadbać o czystość w restauracji?
Next Jak przechowywać kawę?

Może to Ci się spodoba

Podróże 0 Comments

Wakacyjne wyjazdy finansowane są głównie z oszczędności

Tegoroczny wakacyjny urlop poza miejscem zamieszkania spędzi 60 proc. Polaków – wynika z badania przeprowadzonego dla Diners Club Polska. 25 proc. ankietowanych deklaruje, że wyda na ten więcej niż 2 tys. zł, przy

Podróże 0 Comments

W te wakacje pokażę przyjaciołom uroki Roztocza. To wyjątkowe miejsce

Tegoroczny urlop Dorota Gardias zamierza spędzić na Roztoczu. Wybiera się tam z grupą przyjaciół, którym chce pokazać piękno jej rodzinnych stron. Gwiazda TVN uwielbia polską naturę, dlatego wakacje w Polsce przedkłada nad

Podróże 0 Comments

Książki „Tam, gdzie byłam” to moja zawodowa, podróżnicza autobiografia

„Tam, gdzie byłam 2” to rodzaj pamiętnika i subiektywny przewodnik po krajach Ameryki Południowej. Elżbieta Dzikowska zabiera czytelnika do Peru, Wenezueli, Boliwii, Kolumbii i Ekwadoru. Opowiada o poławiaczach diamentów, reformie rolnej, w której sama

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź