Jak urządzić pokój dla dziecka?

Jak urządzić pokój dla dziecka?

Urządzanie pokoju dla małego dziecka nie jest łatwe. Na rynku dostępnych jest coraz więcej mebli, dodatków i dywanów przeznaczonych dla dzieci do 5 roku życia. Pokoje dziecięce można urządzać w fantazyjnych kształtach, intensywnych kolorach i słodkich wzorach. Problem jednak w tym, że gusta najmłodszych szybko się zmieniają. Jak połączyć trendy z uniwersalnością, aby stworzyć idealną przestrzeń dla swojego dziecka?

Dzieci bardzo szybko się nudzą. Dzieci szybko znudzą się bajkami i postaciami, które wczoraj im się podobały. Podobnie jest z kolorami. Może się zdarzyć, że wielka miłość do różu, żółci czy granatu szybko przerodzi się w niechęć. Kierowanie się preferencjami dziecka przy wyborze mebli nie jest dobrym pomysłem. Nie oznacza to jednak, że pokój dziecka powinien wyglądać tak samo jak pokój dorosłego. Znajdź złoty środek: Najlepsze są proste meble i słodkie, kolorowe dodatki.

Sprawdź również: Jak wybrać bezpieczne meble dla dziecka?

Jesteś modny czy ponadczasowy?

Te dwie kwestie wbrew pozorom mogą sobie towarzyszyć. Łatwo jest stworzyć prostą i elegancką bazę, do której można dodać dodatki w różnych stylach i kolorach. Ważne jest, aby wybrać trwałe, funkcjonalne i długowieczne rozwiązanie meblowe do pokoju dziecięcego. Meble z naturalnego drewna są najlepszym wyborem, ponieważ można je łatwo przemalować lub porysować w razie potrzeby. Jaśniejszy, cieplejszy kolor jest lepszy niż np. ciemna czekolada nie jest zalecany. Istnieje wiele powodów, dla których ciemna czekolada jest tak popularna. Rozjaśni przestrzeń i zwiększy jej przytulność. Aby rozjaśnić meble, możemy wybrać dodatki w intensywnych kolorach i różnych wzorach. Nie spowoduje to jednak chaosu, pretensjonalności, czy przytłoczenia. Do formy najlepiej nie wybierać skomplikowanych kształtów, które można łączyć zarówno z tradycyjnymi, jak i nowoczesnymi sprzętami.

Dla maluchów

Gdzie jest dziecięca wyobraźnia, radosne kolory, bajkowe wzory i to wszystko? Akcesoria są tańsze i można je wymieniać w miarę potrzeb. Do wnętrz z prostymi, jasnymi meblami można dodać dodatki, takie jak zasłony, lampy, poduszki, czy dywan, aby zmienić wystrój. Możesz również użyć kolorowej tapety, aby stworzyć nową aranżację. Taka tapeta może być naklejona na całą ścianę lub na jej fragment. Dzięki temu pokój będzie się zmieniał wraz ze zmieniającymi się upodobaniami dzieci, a solidne meble będą mogły służyć przez wiele lat.

Previous Jakie jest znaczenie zdrowego odżywiania dla zdrowia?
Next Jaka jest różnica między zmiękczaczem wody a filtrem do wody?

Może to Ci się spodoba

Moda i Styl 0 Comments

Online znaczy szybko

Jeszcze do niedawna, kiedy Internet nie był aż tak rozpowszechniony jak jest teraz, jedyne źródło wiedzy o kosmetykach brało się ze sklepów i z gazet. Obecnie dobre drogerie online to

Moda i Styl 0 Comments

W karnawale Polacy sięgają głównie po mocne alkohole

Karnawał to czas zwiększonej sprzedaży alkoholi. W przypadku niektórych trunków wzrost ten może sięgnąć nawet 50 proc. W okresie tym Polacy chętniej sięgają po mocne alkohole, zwłaszcza po marki premium.

Moda i Styl 0 Comments

Dorota Goldpoint zaprezentowała najnowszą kolekcję na sezon wiosna/lato 2017

Swoją najnowszą kolekcję zatytułowaną „Siła wolności” Dorota Goldpoint dedykuje kobietom aktywnym, które realizują swoje pasje i dzięki temu, że robią w życiu to, co kochają – nie muszą być od nikogo zależne. Z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź