Projektanci mody widzą potencjał w krakowskim rynku
W prestiżowej lokalizacji Krakowa powstał multibrandowy showroom, który jest pierwszą tak dużą inwestycją projektantów na tamtejszym rynku. Solna 1 ma być miejscem, gdzie dostępne będą kolekcje znanych projektantów i marek, jak Dorota Goldpoint czy Maciej Zień. Pomysłodawcy konceptu planują także, by nowa przestrzeń tętniła życiem artystycznym. Planowane są więc nie tylko pokazy mody, lecz także warsztaty stylizacji, wernisaże i wystawy fotografii.
– Kraków jest bardzo ważnym miastem, ponieważ jest to miejsce przepełnione historią, sztuką, takim prawdziwym artystycznym klimatem. Kiedy Piotr Gawor, inicjator projektu Solna 1, zaproponował mi współtworzenie tutaj showroomu, w ogóle się nie zastanawiałam. Wiedziałam, że wspólnie stworzymy miejsce, które będzie taką piękną przestrzenią dla kobiet, które interesują się modą, które poszukują czegoś innego niż to, co jest w standardowych sklepach – mówi agencji Newseria Lifestyle Dorota Goldpoint, projektantka mody.
Dorota Goldpoint zdaje sobie sprawę z tego, że początki tego konceptu mogą być trudne.
– Kraków to bardzo trudny i specyficzny rynek, bardziej artystyczny, mało komercyjny. Dlatego myślę, że nie ma tu miejsca na bylejakość, a my, projektanci, musimy się bardzo postarać, żeby tutaj znaleźć swoich odbiorców i żeby oni chcieli tutaj przychodzić. Musimy na pewno zaoferować coś bardzo szczególnego – mówi Dorota Goldpoint.
Aktorka Elżbieta Romanowska przyznaje, że takie miejsce było w Krakowie bardzo potrzebne. Już zapowiada, że będzie stałą klientką Solnej 1.
– Do tej pory uważało się, że znane marki to tylko w Warszawie, więc trzeba było jechać specjalnie do stolicy po to, żeby kupić sobie markowe ubrania od topowych projektantów. Teraz Kraków zmienił ten mit, otworzył swoje miejsce, swój showroom, w którym można znaleźć przepiękne kreacje, tak naprawdę dla każdego, w każdym rozmiarze, więc cieszę się, że ten dzień nastał i od dziś Kraków ma tak modne i tak wyjątkowe miejsce – mówi Elżbieta Romanowska, aktorka.
Zdaniem Anny Radwan Solna 1 w Krakowie ma się szansę stać niezwykle popularnym miejscem na modowej mapie Polski. Obok zabytkowych obiektów, muzeów czy galerii sztuki w tym mieście również potrzebna jest nutka nowoczesności i światowych trendów. A adresatów na pewno nie zabraknie.
– Myślę, że nie tylko kobietom jest to potrzebne, panowie również będą bardzo zachwyceni i szczęśliwi. Solna 1, a w szczególności kolekcja Doroty Goldpoint, to projekty piękne, romantyczne, kobiece, zmysłowe – mówi Anna Radwan, aktorka.
Może to Ci się spodoba
Już nie szaleję na zakupach. Kupuję mniej ubrań, ale lepszej jakości
Raz na dwa miesiące Natalia Siwiec robi porządki w szafie. Niechciane ubrania oddaje siostrze, mamie lub koleżankom. Twierdzi jednak, że nieprzemyślane zakupy zdarzają się jej coraz rzadziej. Obecnie nie kupuje już wszystkiego,
Zaczyna się kolejny sezon wyprzedaży. Za wieloma decyzjami zakupowymi stoi nie potrzeba, ale marketingowe sztuczki sprzedawców
Poświąteczne wyprzedaże ponownie przyciągną klientów do sklepów. Polowanie na promocje sprawia, że często konsumenci wyłączają racjonalne myślenie i dają się złapać na pozorne obniżki lub kupują rzeczy im niepotrzebne. Tym bardziej
Te męskie kurtki będą modne jesienią
Bomberka, parka i puchówka moro – te trzy modele kurtek królują na światowych wybiegach. Podbijają też ulice, a mężczyźni uwielbiają je za wygodę i uniwersalny styl. Podpowiemy, które z nich

0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!