Lubię twarde, zdecydowane kobiety. Imponuje mi ich pewność siebie

Bloger jest zwolennikiem partnerskiego modelu związku. Twierdzi, że popiera rosnącą niezależność kobiet – podobają mu się panie pewne siebie i zdecydowane. Zdaniem Pawelskiego pojęcie męskości jest obecnie redefiniowane, nie można jednak mówić o jego kryzysie.

Zdaniem wielu psychologów i socjologów od kilku lat świat zachodni ma do czynienia ze zjawiskiem kryzysu męskości. Kamil Pawelski nie zgadza się z tą opinią, jego zdaniem można jedynie mówić o redefinicji pojęcia męskości. Dotychczasowe jego postrzeganie przechodzi proces weryfikacji, zmienia się rola, jaką mężczyzna pełnił dotychczas w społeczeństwie i rodzinie.

To jest proces, w którym mężczyźnie wypada się popłakać, wychowywać dzieci, mężczyzna może zarabiać mniej pieniędzy niż jego kobieta, nie musi robić kariery. Mężczyzna może się zajmować blogiem modowym i modą – mówi Kamil Pawelski agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Bloger widzi ogromną różnicę między stylem życia swego ojca z czasów młodości a obecnymi trzydziestolatkami. Mężczyźni nie muszą dziś pełnić funkcji głowy rodziny i jedynego jej żywiciela, coraz częściej zgadzają się na partnerski podział obowiązków domowych takich jak sprzątanie czy gotowanie, przejmują także od kobiet opiekę nad dziećmi. Kamil Pawelski również jest zwolennikiem partnerskiego modelu związku.

Dla mnie partnerstwo polega na tym, że nie tyle mamy po równo, co kiedy ja słabnę, to moja partnerka jest silniejsza, kiedy ona słabnie, to ja jestem tym silniejszym, to jest partnerstwo w mojej ocenie – mówi bloger.

Zdaniem psychologów jak Philip Zimbardo, wielu mężczyzn nie potrafi się jednak odnaleźć w erze zmieniających się wzorców kulturowych. Nie potrafią stworzyć dojrzałej relacji z kobietą, pozostają zależni od rodziców, nie rozwijają się zawodowo. W dialogu publicznym coraz częściej pojawiają się głosy, że to rosnąca pozycja społeczna kobiet, a także ich zwiększająca się niezależność, negatywnie wpływają na męską psychikę. Kamil Pawelski nie wyklucza, że niektórzy mężczyźni mogą się obwiać silnych, samodzielnych kobiet.

Ja akurat lubię twarde kobiety, zdecydowane. Bardzo imponuje mi to, jeżeli kobieta jest pewna siebie. Ale to są gusta, myślę, że o nich nie ma co rozmawiać – mówi bloger.

Previous 2/3 kobiet ma nieproporcjonalne figury
Next Pokazywanie się bez makijażu to kolejny krok w mojej samoświadomości i poczuciu własnej wartości

Może to Ci się spodoba

Gwiazdy 0 Comments

Kibicowałam Izie Krzan. Ujęła mnie tym, jak się prezentuje na scenie

Modelka twierdzi, że po oddaniu korony Miss Polonia w jej życiu nic się zmieniło. Zdążyła się nią bowiem nacieszyć przez minione 4 lata. Twierdzi też, że od początku kibicowała tegorocznej zwyciężczyni. Jej

Gwiazdy 0 Comments

Mój największy życiowy sukces to 30-letnie małżeństwo

Mam poczucie, że odniosłem sukces – przyznaje Cezary Żak. Za swoje największe osiągnięcia aktor uważa wieloletnie małżeństwo oraz niesłabnącą popularność wśród polskich widzów. W najbliższym czasie gwiazdor „Miodowych lat” zamierza ponownie

Gwiazdy 0 Comments

Nie mam czasu na wakacje

Tegoroczne wakacje tancerka spędza głównie na sali treningowej, gdzie intensywnie przygotowuje się do jesiennych turniejów tańca. Nie planuje długiego urlopu, ma jednak nadzieję na romantyczny weekend za miastem w towarzystwie swojego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź