Sukces polskiej mody na świecie nie jest możliwy bez wsparcia biznesowego

Producentka pokazów bardzo wysoko ocenia dokonania polskich projektantów. Uważa jednak, że rodzima moda nie zostanie zauważona na świecie bez wsparcia biznesowego. Zdaniem Katarzyny Sokołowskiej jest ono jednak coraz większe, a branża obsługująca projektantów coraz bardziej się rozwija.

Polscy projektanci są coraz bardziej cenieni na świecie. Sukcesy poza granicami kraju odnieśli m.in. Ewa Minge, duet Paprocki & Brzozowski, Magdalena Butrym, Gosia Baczyńska oraz marki takie jak UEG czy MISBHV. Katarzyna Sokołowska ma nadzieję, że w światowej modzie zasłyną także kolejne polskie nazwiska, uważa jednak, że wciąż jeszcze Polska ma na tym polu dużo do zrobienia.

Od dawna jesteśmy mocni, bo nasi projektanci mają swoje pomysły. Natomiast cieszę się bardzo, że zaczyna się rozwijać branża, która obsługuje biznesowo projektantów – mówi reżyserka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Skuteczne wyjście poza granice Polski jest zdaniem Katarzyny Sokołowskiej niemożliwe bez odpowiedniego wsparcia. Producentka pokazów mody uważa, że na międzynarodowy sukces muszą się bowiem złożyć dwa czynniki. Pierwszy z nich to zdolni, kreatywni projektanci, drugi natomiast to ludzie, którzy potrafią zarządzać biznesem modowym i go promować.

– Ta branża się składa z bardzo wielu elementów, które się składają na sukces projektanta branży mody i dzięki temu możemy w ogóle myśleć o tym, że polska moda będzie zauważona w świecie mówi Katarzyna Sokołowska.

Ceniona przez reżyserkę Magdalena Butrym została jedną z tegorocznych laureatek Elle Style Awards.

Previous Pacjenci z chorobami rzadkimi bez dostępu do wielu nowoczesnych terapii
Next Chrapanie u dzieci może być oznaką problemów z migdałkami

Może to Ci się spodoba

Moda i Styl 0 Comments

Mężczyźni nie podchodzą z taką chęcią do kobiety, która jest pewna siebie i coś osiąga, jak do innych dziewczyn

Sukces zawodowy i wyjątkowa uroda utrudniają modelce relacje z ludźmi. Gwiazda nie ukrywa, że mężczyźni obawiają się atrakcyjnych i pewnych siebie kobiet, panie natomiast bywają przesadnie zazdrosne. Sandra Kubicka straciła kilka koleżanek, w tym przyjaciółkę,

Moda i Styl 0 Comments

Nie ma takich ubrań, które zawładnęłyby moją głową. Wyrosłam z tych czasów

Stylistka twierdzi, że wyrosła z fascynacji luksusowymi ubraniami. Uważa, że obecnie nie musi za wszelką cenę mieć markowej odzieży. Do ubrań i dodatków podchodzi raczej z sentymentem – w szafie ma pasek Moschino i złote kolczyki,

Moda i Styl 0 Comments

Online znaczy szybko

Jeszcze do niedawna, kiedy Internet nie był aż tak rozpowszechniony jak jest teraz, jedyne źródło wiedzy o kosmetykach brało się ze sklepów i z gazet. Obecnie dobre drogerie online to

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź