Robaki w domu? Domowe sposoby na pozbycie się robaków z domu

Robaki w domu? Domowe sposoby na pozbycie się robaków z domu

Wraz z nadejściem ciepła w domu aktywizują się różne szkodniki, które zakłócają nasze funkcjonowanie. Istnieją jednak domowe sposoby, które pozwalają skutecznie pozbyć się robaków w domu

Profilaktyka

Najważniejsza w walce z robakami jest profilaktyka czyli stworzenie nieodpowiednich warunków do życia: ograniczenie dostępu do żywności, wody, lęgowisk i schronień. Pomoże w tym regularne czyszczenie i drobne naprawy kosmetyczne. Oto kilka punktów, których należy przestrzegać:

  • eliminacja dostępu do wody (konieczna jest naprawa kranów bieżących, a po umyciu naczyń należy np. wytrzeć zlew do sucha, ;
  • systematyczne czyszczenie okruchów i hermetyczne przechowywanie produktów jadalnych;
  • montaż kratek z drobną siatką na okapach;
  • montaż moskitier na oknach (w ciepłym sezonie owady migrują swobodnie po elewacjach budynku, wnikając do mieszkania przez otwarte okna i wywietrzniki).

Karaluchy

Do walki z nimi można zastosować pułapki klejowe (dobrze sprawdzają się urządzenia z przynętą feromonową), żel owadobójczy i kwas borowy zmieszane z dowolnym atraktantem pokarmowym (tłuczone ziemniaki, żółtko jaja) i zwinięty w kulki. Zimą można zastosować metodę zamrażania: karaluchy są kochającymi ciepło owadami, a temperatury poniżej zera są dla nich destrukcyjne. W związku z tym, jeśli otworzysz okna w mieszkaniu na kilka godzin w temperaturach poniżej zera, możesz wyeliminować bardzo dużą część populacji owadów, ale nie ich jaja. Najskuteczniejszym i najszybszym sposobem na pozbycie się karaluchów jest metoda chemiczna.

Roztocza

Często stosuje się różne proszki, zasypki i pasty do smarowania, aż po instalowanie nóg łóżka w specjalnych słoikach. Jednak to nie zabija owadów. Zapach tej lub innej substancji (przypraw, roślin, benzyny, nafty) może być dla nich nieprzyjemny, ale to wszystko – nie doprowadzi to do pozbycia się owadów. Najskuteczniejszymi metodami w tym przypadku są mycie, gotowanie, gotowanie na parze. Możesz użyć żelu owadobójczego lub środka owadobójczego i posmarować ramę łóżka i narożniki materacy i zagotować pościel. To wystarczy, jeśli będzie mało owadów i są one zlokalizowane, tylko w części sypialnej. Jeśli przesiedlenie poszło dalej, a robaki znalazły się za listwami przypodłogowymi, tapetami i obrazami, w tym przypadku pomoże tylko ekspozycja chemiczna.

Ćma spożywcza

Jak sama nazwa wskazuje, bazą pokarmową dla tego gatunku owadów są różne zboża, na których wylęgają się i żerują larwy. Podobnie jak w przypadku ćmy pospolitej, jedyną funkcją dorosłego osobnika jest składanie larw. Aby pozbyć się moli spożywczych, będziesz musiał wyrzucić skażoną żywność i dokładnie umyć szafki do przechowywania artykułów spożywczych. W takim przypadku można zastosować hermetyczne pojemniki, aby zapobiec infekcji.

Mrówki

W mieszkaniach w mieście mieszka w zasadzie tylko mrówka domowa, a jeśli osiedli się w mieszkaniu, pozbycie się jej jest prawie niemożliwe. Owady, które dana osoba widzi bezpośrednio, to mrówki robotnice (żeracze): zajmują się tylko zbieraniem żywności i materiałów budowlanych dla mrowiska. Królowa, odpowiedzialna za znoszenie jaj i populację w mrowiskach, znajduje się w przestrzeni ściany: za płytkami, na styku wyjścia i wejścia rur grzewczych i wodnych. Jedyną opcją w tym przypadku jest długo działający żel owadobójczy. Po nałożeniu go na powierzchnie, przy których najczęściej przebiegają ścieżki komunikacyjne mrówek, zachowaj cierpliwość. Osoby pracujące przeciągną żel do mrowiska, aby nakarmić królową, co w ciągu kilku tygodni doprowadzi do całkowitego spustoszenia mrowiska.

Rybiki

Te małe robaki żyją w ciemnych, wilgotnych miejscach mieszkania: w rogach łazienek i toalet, za pionami lub pod zlewem. Bardzo łatwo jest się ich pozbyć: wystarczy użyć dowolnego środka dezynfekującego chlorem (na przykład bieli) lub kwasu borowego, lub soli. Rozcieńczenie jednej z tych substancji w wodzie i spłukanie miejsc, w których osiadają, sprawi, że można o nich zapomnieć na bardzo długo. Można zapobiec ich dalszemu pojawianiu się poprzez dokładne zabetonowanie pionów i zamknięcie dostępu od stropów.

Previous Uzależnienie od komputera – objawy, skutki i leczenie
Next Czy wysoka jakość sukienki zawsze oznacza wysoką cenę? Sprawdzamy!

Może to Ci się spodoba

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Latem pozwalam sobie na szaleństwo kolorów na paznokciach

Latem Omenaa Mensah lubi zaszaleć, wybierając kolory lakierów do paznokci. Odważne barwy nosi jednak głównie na paznokciach u stóp, na dłoniach woli bardziej stonowane kolory. Gwiazda TVN chętnie poddaje się

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Miniaturowe kosmetyki ułatwiają podróżowanie

Miniprodukty kosmetyczne to idealne rozwiązanie dla aktywnych kobiet. Sprawdzają się zarówno w podróży, jak i na co dzień. Pozwalają zaoszczędzić miejsce w torebce i pieniądze. W wersji zminiaturyzowanej można bowiem kupić także produkty luksusowych marek.

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Radosław Majdan stworzył kolejne perfumy dla mężczyzn

Stworzenie własnej linii perfum i żeli pod prysznic było dla sportowca ogromnym wyzwaniem. Marka Vabun zadebiutowała na rynku jesienią 2011 roku. Teraz były piłkarz promuje już trzeci zapach i myśli o pracy nad kosmetykami

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź