Jak leczyć wady wzroku?

Jak leczyć wady wzroku?

Skuteczne radzenie sobie z wadami wzroku i ich korygowanie stało się w obecnych czasach tak łatwe, jak jeszcze nigdy wcześniej. Zawdzięczamy to przede wszystkim bardzo szerokim możliwościom nowoczesnej okulistyki, która przygotowała dla nas wiele rozwiązań pozwalających na normalne funkcjonowanie nawet z poważnymi wadami tego typu. Doskonałym ich przykładem są szkła progresywne. Stanowią one długo oczekiwaną odpowiedź na potrzeby osób, które z racji swojej wady wzroku wcześniej musiały posiadać dwa typy okularów.

Nie jest to nic niezwykłego, bowiem całe mnóstwo ludzi potrzebuje osobnych okularów do patrzenia na przedmioty oddalone, a innych do przedmiotów znajdujących się w mniejszej odległości. Pod tym względem szkła progresywne są znacznie bardziej uniwersalne, bowiem potrafią dosłownie dostosowywać się do potrzeb swoich użytkowników.

Oczywiście, zastąpienie dwóch par okularów tylko jednym rodzajem szkieł jest bardzo wygodne. Koniec z koniecznością noszenia ze sobą dwóch par okularów, która sprawia wiele problemów i wiąże się chociażby z ryzykiem zgubienia jednej z nich. Dotychczas wielu ludzi rozwiązywało ten problem, decydując się na okulary dwuogniskowe, które jednak posiadają mnóstwo wad. Przede wszystkim nie wyglądają zbyt estetycznie, a ponadto nagła zmiana odległości w jakiej znajduje się obiekt na który patrzymy może wiązać się z mało przyjemnymi odczuciami. Dodatkowo takie okulary sprawdzają się jedynie w przypadku skrajności, to jest przedmiotów albo znajdujących się bardzo blisko, albo bardzo odległych od nas. Sprawiają one jednocześnie problemy przy patrzeniu na rzeczy znajdujące się w średniej odległości, co praktycznie uniemożliwia z nimi pracę przy komputerze czy czytanie książki w normalnej pozycji.

Szkła progresywne eliminują właściwie wszystkie te problemy. Przede wszystkim zapewniają taki sam komfort widzenia w przypadku każdej odległości, zarówno dużej, jak i średniej czy niewielkiej. Nagła zmiana ostrości patrzenia nie wiąże się w ich przypadku z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami. Ich uniwersalność sprawia oczywiście, że są one bardzo wygodnym rozwiązaniem. Niezależnie od tego, z jaką akurat wadą wzroku się zmagamy i jak nasze oczy reagują na obiekty znajdujące się w różnej odległości, szkła progresywne w każdym przypadku są bardzo praktyczne i komfortowe, zapewniając doskonałą ostrość widzenia. Śmiało można powiedzieć, że na ten moment jest to jedyne takie rozwiązanie dostępne na rynku. Warto jednak pamiętać, że soczewki progresywne same w sobie są dość zróżnicowane, i można znaleźć je w wielu różnych odmianach. Zawsze trzeba poświęcić nieco czasu na ich wybieranie, bowiem musimy mieć pewność, że decydujemy się na faktycznie odpowiedni dla siebie model.

Jednym z podstawowych parametrów jakimi należy kierować się przy wybieraniu takich soczewek jest oczywiście ich moc. Podobnie jak w przypadku innych rodzajów soczewek, również tutaj im większa moc, tym grubsze są szkła. Z drugiej strony, soczewki progresywne nadal będą cieńsze niż te standardowe, co znacznie zwiększa wygodę ich użytkowania. Następna rzecz to tak zwana addycja, czyli różnica pola widzenia między przedmiotami oddalonymi, a bliższymi. Mówiąc ogólnie, im nowocześniejsze szkła, tym większa addycja. Warto wybierać soczewki u których wskaźnik ten jest możliwie jak najwyższy, bowiem znacznie zwiększa to wygodę korzystania z nich i poszerza nasze pole widzenia. Na rynku dostępne są również soczewki posiadające specjalne osłony przeciwsłoneczne. Co prawda taka powłoka nie jest warunkiem koniecznym do noszenia soczewek progresywnych, ale na pewno jest bardzo praktycznym dodatkiem i zapewnia nam jeszcze większym komfort, szczególnie w słoneczne dni. Jeśli już kupujemy dla siebie takie soczewki, to najlepiej będzie wybrać model z takim czymś.

Soczewki progresywne mają również tę zaletę, że w dużym stopniu mogą być produkowane w oparciu o indywidualne potrzeby danego użytkownika. Dlatego też warto wybierać je przy współpracy z odpowiednim lekarzem, bowiem dzięki temu będziemy mieli pewność, że znajdziemy faktycznie idealny ich model.

W przypadku soczewek progresywnych należy również pamiętać o odpowiedniej ich pielęgnacji, bowiem pod tym względem mogą one być bardziej wymagające niż te standardowe. Zaniedbywanie tej kwestii może doprowadzić nawet do uszkodzenia naszych soczewek, zatem zawsze warto podchodzić do tego z najwyższą uwagą. Samo ich mycie jest dość delikatną operacją – należy robić to wyłącznie przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego środków. Jedynie dzięki temu takie soczewki będą bez problemów służyły nam przez faktycznie długi czas.

Tekst powstał we współpracy z serwisem http://www.avm4you.pl

Previous Nie muszę już pracować. Wykonuję swój zawód, bo sprawia mi to przyjemność
Next Rozłąka bywa solą konserwującą związek. Mój mąż to rozumie

Może to Ci się spodoba

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Nigdy nie namawiam kobiet do zmiany rysów twarzy

Lada dzień ruszają nagrania do trzeciego sezonu programu „Niezwykłe przypadki medyczne”. Dr Krzysztof Gojdź nie kryje radości z tego, że znów będzie mógł pomagać ludziom poradzić sobie z defektami, których nie można usunąć w tradycyjny

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Osocze bogatopłykowe stosowane jest nie tylko do odmładzaniu skóry. Może także pomóc w leczeniu łysienia

Jak wynika z obserwacji lekarzy medycyny estetycznej, podanie osocza bogatopłytkowego to jeden z tych zabiegów przeciwstarzeniowych, do których pacjenci wracają najchętniej. To także alternatywa dla osób, które nie akceptują kwasu hialuronowego lub zmagają się

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Trwałość makijażu można poprawić za pomocą kilku trików

Odpowiednie kosmetyki mogą sprawić, że makijaż przez wiele godzin będzie wyglądał nieskazitelnie. Podstawą jest przetarcie twarzy tonikiem, a następnie użycie bazy i podkładu odpowiednio dobranego do rodzaju skóry. Osoby aktywne i uprawiające sporty

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź