Jak postępować po szkodzie z OC sprawcy?

Jak postępować po szkodzie z OC sprawcy?

Jeśli doznali Państwo uszczerbku na zdrowiu, muszą Państwo mieć możliwość uzyskania odszkodowania.
Poniżej przedstawiamy poradnik, który jest niezbędny w przypadku szkody w pojeździe.
Podstawowe informacje o szkodach komunikacyjnych.

  1. Zgłoś szkodę w towarzystwie ubezpieczeniowym sprawcy

Zalecamy, abyś zgłosił szkodę w towarzystwie ubezpieczeniowym sprawcy. Możesz to zrobić dzwoniąc pod podany numer lub wypełniając formularz na naszej stronie internetowej. Od tej reguły jest wyjątek. W 2015 roku wprowadzono ułatwienie dla klientów 8 Firm, a mianowicie zgłoszenie szkody do swojego ubezpieczyciela.

  1. Jakie informacje są potrzebne do zgłoszenia zdarzenia i wystąpienia o odszkodowanie?

Imię, nazwisko i dane pesel kierowców. Numer polisy sprawcy, numery rejestracyjne obu (lub więcej) samochodów. Informacje o samym zdarzeniu. Data, godzina i okoliczności. Warto również zapisać dane z komisariatu policji, który przybył na miejsce zdarzenia (jeśli jest taka potrzeba).

Czytaj także: Dowody w przypadku roszczenia z tytułu utraty konsorcjum

  1. Oględziny i Wycena

Rzeczoznawca skontaktuje się z Tobą w ciągu kilku dni, aby umówić się na wizytę w celu dokonania oględzin Twojego samochodu. Najlepiej jest nie naprawiać samochodu przed tym terminem. Jeśli naprawy są konieczne, ważne jest, aby przed ich rozpoczęciem udokumentować stan samochodu. Pamiętaj, aby zrobić zdjęcia wszystkich uszkodzeń samochodu. Będzie to miało wpływ na wysokość odszkodowania, które otrzymasz.

  1. Kiedy dostajesz oryginalne części, a kiedy możesz użyć zamienników?

Jeśli Twój samochód posiadał oryginalne części w momencie wypadku, masz prawo do oryginalnych części. Tylko w przypadku, gdy używałeś zamienników lub zgodziłeś się na ich użycie w czasie wypadku, firmy ubezpieczeniowe zaoferują Ci części zamienne.

  1. Kiedy mogę spodziewać się odszkodowania?

Prawo stanowi, że pieniądze powinny być dostępne w ciągu 30 dni od momentu zgłoszenia wypadku drogowego. Jeśli istnieją jakiekolwiek wątpliwości co do zdarzenia, czas oczekiwania może się wydłużyć nawet do 90 dni (jeśli żadna ze stron nie przyznaje się do winy). Towarzystwa ubezpieczeniowe coraz częściej stosują uproszczoną likwidację szkód, która ma na celu jak najszybsze i najsprawniejsze rozwiązanie sprawy. W takich przypadkach pieniądze otrzymuje się w ciągu trzech dni, a samochód jest naprawiany przez poszkodowanego. UWAGA: Uproszczona likwidacja szkody często wiąże się z brakiem wyceny. Oznacza to, że nie mamy prawa do odwołania i możemy nie otrzymać dodatkowych płatności za szkodę.

  1. Zaniżone odszkodowanie?

Towarzystwa ubezpieczeniowe często zaniżają wartość odszkodowań. Co powinieneś zrobić w takim przypadku? Wyliczymy przysługującą Ci kwotę i zaproponujemy dopłatę. Prześlij nam kalkulację szkody. Pozwoli to Państwu uzyskać wyższe odszkodowanie bez konieczności wnoszenia sprawy do sądu.

Previous Czy wysoka jakość sukienki zawsze oznacza wysoką cenę? Sprawdzamy!
Next Wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jaki filtr do wody wybrać

Może to Ci się spodoba

Książka i Film 0 Comments

Grzegorz Kalinowski kontynuuje przygody Heńka Wcisło

Choć trzecia część cyklu „Śmierć frajerom” jest na półkach księgarń dopiero od kilkunastu dni, to już zbiera bardzo dużo pozytywnych recenzji i stanowi prawdziwą gratkę dla miłośników książek przygodowych. – Przede wszystkim

Książka i Film 0 Comments

Przewodnik po reputacji i nagrodach dla Admiralicji Proudmoore w Battle for Azeroth

Reputacja Admiralicji Proudmoore może być użyta do zdobycia reputacji Sojuszu, aby otrzymać przedmioty dostarczone przez jej kwatermistrza. World Questy są świetnym sposobem na zdobycie reputacji u tej frakcji. Możesz przyspieszyć

Książka i Film 0 Comments

Jesienią premiera książki „Za kulisami Bollywood” Natalii Janoszek

Aktorka napisała książkę, w której opisuje kulisy pracy w Bollywood. Premiera planowana jest na koniec września. W ostatnich dniach wakacji Natalia Janoszek rozpocznie natomiast pracę na planie polskiego filmu, który jeszcze w tym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź