Musimy dbać o nasze zdrowie. Jeżeli znikniemy, bardzo dużo ludzi wokół będzie nieszczęśliwych
Jesteśmy matkami, żonami, dlatego odpowiedzialność za swoje życie jest również odpowiedzialnością za życie innych – mówi Katarzyna Figura i namawia Polki do regularnych badań profilaktycznych. Aktorka podkreśla, że tylko w ten sposób można rozpoznać groźne choroby we wczesnym stadium i rozpocząć specjalistyczne leczenie. Bardzo ważne jest też wsparcie bliskich osób, które daje siłę do walki z trudnościami.
O chorobach nie lubimy rozmawiać ani myśleć, jednak nigdy nie mamy gwarancji, że nas nie dotkną. Dlatego też trzeba się starać minimalizować ryzyko ich wystąpienia.
– Profilaktyka, czyli badania, które są w określonych terminach, i własna obserwacja są tutaj kluczowe, bo znalezienie problemu w pierwszym etapie naprawdę daje nam ogromne szanse na to, żebyśmy zawalczyli o własne życie. Jesteśmy matkami, siostrami, córkami i ta odpowiedzialność za własne życie jest również odpowiedzialnością za życie innych. Bardzo ważne jest, żebyśmy dbały o siebie, dlatego że w naszych rękach jest życie i szczęście innych – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Katarzyna Figura, aktorka.
Aktorka przekonuje, że warto poświęcić czas na to, by raz w roku zrobić mammografię i cytologię, bo tylko w ten sposób można zapobiec rozwojowi groźnych chorób. Sama mimo wielu obowiązków stara się dbać o zdrowie, znaleźć czas na aktywność fizyczną i przygotowanie zbilansowanych posiłków.
– To wpływa na jakość naszego życia, bo dzięki temu jesteśmy w stanie przeciwstawiać się chorobom. Ważna jest nie tylko pomoc w zaistniałych już sytuacjach, lecz także właśnie profilaktyka. Bo to, jak się czujemy, jak nasze organizmy działają, jak poprawiamy wzajemnie jakość naszego życia, wprowadzamy w nie radość, również pomoc innym ludziom, to decyduje o tym, jakie to życie będzie. Chodzi o to, żeby cieszyć się każdą sekundą życia – podkreśla Katarzyna Figura.
Każdego roku w Polsce diagnozę rak piersi słyszy 11 tys. kobiet. Połowa z nich umiera, bo choroba została wykryta zbyt późno. By zachęcać kobiety do regularnych badań profilaktycznych, aktorka zdecydowała się na współpracę z marką RevitaLash, która prowadzi kampanię „Zdrowy nawyk – zdrowe piersi”.
– To, że firma komercyjna prowadzi tak wspaniałe działania i daje wsparcie kobietom, ludziom chorującym na raka jest naprawdę niezwykłe. Chętnie wpisuję się w takie akcje – dodaje Katarzyna Figura. – W naszych rękach jest także życie i szczęście innych. Może nawet to drugie jest najważniejsze, szczęście i radość. Jeżeli znikniemy, jeżeli poddamy się, bardzo dużo ludzi będzie nieszczęśliwych.
Może to Ci się spodoba
Rak prostaty co roku wykrywany jest u 9 tys. mężczyzn. Chorych będzie przybywać
Lekarze alarmują, że w związku ze starzeniem się społeczeństwa w najbliższych latach zachorowań na raka prostaty będzie coraz więcej. Problem w tym, że mężczyźni często wstydzą się mówić o swoich dolegliwościach i zwlekają z pójściem do
Polskie szpitale onkologiczne coraz bardziej przyjazne pacjentom
Możliwość umawiania terapii na konkretną godzinę oraz oferowanie leczenia podskórnego zamiast dożylnego pozwala chorym prowadzić normalne życie, także zawodowe. Dlatego coraz więcej szpitali wprowadza takie udogodnienia. Organizatorzy kampanii „Choroba? Pracuję z nią!”
Po 40. roku życia mężczyźni powinni uprawiać sport i poddawać się zabiegom w SPA
Aktywność fizyczna i zabiegi w SPA to zdaniem Mariusza Smagi najlepsze sposoby na zachowanie dobrej formy, a szczególnie po ukończeniu 40. roku życia. Uczestnik programu „Rolnik szuka żony” uważa, że wpływają one
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!