Zalety soku z kiszonej kapusty

Zalety soku z kiszonej kapusty

Kapusta kiszona jest bardzo ceniona za zdolność do utrzymywania najważniejszej i niezbędnej dla organizmu witaminy C. Ta długowieczność witaminy C związana jest z faktem, że występuje ona nie tylko w czystej postaci kapusty, ale także w różnych związkach chemicznych. Oznacza to, że nie zapada się podczas przechowywania, nawet niewielka obróbka cieplna nie niszczy witaminy C. Te właściwości zachowuje też ekologiczny sok z kiszonej kapusty.

Właściwości kiszonej kapisty

Oprócz witaminy C sok z kiszonej kapusty zawiera też: witaminę „K”, witaminy z grupy „B”, a także zawiera dużą grupę minerałów: sód, potas, wapń, fosfor, żelazo, siarka, cynk, miedź, bor, krzem. Podczas procesu fermentacji kapusta jest również wzbogacana kwasami organicznymi (octowym, mlekowym). Korzystne właściwości kiszonej kapusty pozwalają na stosowanie jej jako środków przeciwzapalnych, regenerujących, bakteriobójczych, przeciwbólowych i przeciwrakotwórczych. Zastosowanie kiszonej kapusty pomaga poprawić trawienie, normalizuje poziom cukru we krwi, a także wpływa na poziom cholesterolu. Dlatego kapusta kiszona jest zalecana osobom z cukrzycą, zaburzeniami przewodu pokarmowego. Substancje zawarte w kiszonej kapuście zapobiegają podziałowi komórek złośliwych, szczególnie jeśli chodzi o guzy gruczołów sutkowych, jelit i płuc.

Na potencje i stres

Korzystne właściwości kapusty przejawiają się zarówno w zwiększaniu potencji u mężczyzn, jak i zachowaniu zdrowego wyglądu skóry. To dlatego maski, kremy, napary na bazie kiszonej kapusty dają niespotykany efekt kosmetyczny. Produkty te nadają skórze aksamit, przebarwiają pigmentację, łagodzą trądzik. Ten sam efekt da nam dużo tańszy sok z kiszonej kapusty.

Obecność wysokiego poziomu witaminy „C” w kiszonej kapuście pomaga radzić sobie ze wszystkimi rodzajami stresu i depresji. Pomaga usunąć toksyczne substancje, zwłaszcza te powstające w wyniku ciągłego stosowania leków chemicznych. Kapusta kiszona jest stosowana w celu zwiększenia odporności, przezwyciężenia infekcji i zapewnienie niezbędnych witamin, zwłaszcza zimą. Kapusta kiszona to prawdziwy magazyn minerałów, enzymów, aminokwasów i witamin. Dlatego zaleca się stosowanie kapusty, aby poprawić aktywność układu nerwowego, motorykę jelit, układ krwiotwórczy i układ mięśniowy (serce). Wspomaga nie tylko wzrok, ale także normalizuje metabolizm tłuszczów w organizmie. W rezultacie obserwuje się procesy przeciwstarzeniowe w całym ciele. Sok z kapusty jest stosowany w leczeniu wrzodów żołądka i jelit i jest zalecany w leczeniu zapalenia żołądka o wysokiej kwasowości, zapalenia pęcherzyka żółciowego i zapalenia trzustki.

Regularne spożywanie soku z kapusty pomaga w miażdżycy naczyń krwionośnych. Jednocześnie w obecności wszystkich tych przydatnych właściwości kapusta kiszona ma swoje wady. Mianowicie, ze względu na wysoki poziom kwasów organicznych, stosowanie kapusty jest zabronione dla osób o wysokiej kwasowości soku żołądkowego. Nie zaleca się również używania kiszonej kapusty, jeśli występują choroby nerek, trzustki, nadciśnienie i choroba kamieni woreczka żółciowego.

Previous Kiedy jesteśmy narażeni na współuzależnienie?
Next Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać

Może to Ci się spodoba

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Odbicie na rynku ubezpieczeń na życie

Ostatnie lata przyniosły wiele zmian na rynku ubezpieczeń na życie. Ubezpieczyciele dostosowali się do nowych regulacji, zmienili ofertę i już pierwszy kwartał tego roku przyniósł odbicie i wzrost składek. Zainteresowanie klientów przesuwa

Zdrowie i Uroda 0 Comments

CENTRUM TERAPII UZALEŻNIEŃ W KONINKACH POMAGA DOTKNIĘTYM CHOROBĄ UZALEŻNIENIA

Ośrodki leczenia uzależnień to miejsca, które nie wywołują pozytywnych skojarzeń wśród osób niedotkniętych problemem. Jednak dla chorego jest to miejsce, które może pozwolić mu wrócić do normalnego życia. Pracujący na

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Zwiewne upięcia z delikatnych loków to najmodniejsze fryzury na tegorocznego sylwestra

W tym sezonie styliści odchodzą od gładkich, misternie ułożonych koków. Na imprezę sylwestrową proponują raczej luźne, niemal nonszalanckie upięcia z delikatnych loków i fal. Taką fryzurę można łatwo wykonać za pomocą lokówki

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź