Zalety mineralnego makijażu

Zalety mineralnego makijażu

Kosmetyki mineralne to kosmetyki na bazie minerałów i pigmentów nieorganicznych, które istnieją w naturze. Dlaczego jednak makijaż mineralny jest taki dobry?  

Przede wszystkim natura

Pojawienie się i pogłębienie zmarszczek wynika w dużej mierze ze stosowania kosmetyków dekoracyjnych, szczególnie jeśli używasz ich stale. Idealnie, pielęgnacja skóry polega na odrzuceniu makijażu. Jednak ponieważ jest to prawie niemożliwy warunek, powinieneś używać makijażu, opartego na naturalnych składnikach. Jeśli używasz kosmetyków dekoracyjnych, powinien to być makijaż mineralny. Oczywiście makijaż mineralny nie narodził się wczoraj, minerały w kosmetykach dekoracyjnych były używane od czasów starożytnych. Wszyscy widzieliśmy obrazy starożytnych Egipcjan o zacienionych oczach. „Nowe” odkrycie w dziedzinie makijażu, które dokonano około 30 lat temu, obejmuje kosmetologię, modę i przemysł filmowy. Makijaż mineralny jest najnowszym dodatkiem do rozwijającej się kultury piękna, poświęconej poprawie życia. W przeciwieństwie do tradycyjnych produktów kosmetyki mineralne, które są oparte na hipoalergicznych substancjach i naturalnie dbają o skórę, nie zawierają żadnych substancji zapachowych, talku, alkoholu, barwników, olejów mineralnych ani konserwantów.

Czystość i bezpieczeństwo

Makijaż mineralny to najczystszy naturalny produkt, który można zastosować na skórę. Kosmetyki mineralne czerpią inspirację z naturalnych minerałów i pigmentów nieorganicznych, starannie rafinowanych, sproszkowanych na drobny proszek i dopuszczonych do stosowania w przemyśle kosmetycznym. Mieszając ze sobą różne minerały, możesz uzyskać nieskończone morze nowych kolorów i efektów. Niektóre minerały są matowe, niektóre mają lekki połysk, a niektóre błyszczą kolorowymi iskrami.

Używając nieskończonych kombinacji tych kolorowych minerałów, takich jak mika, dwutlenek tytanu, azotek boru, tlenki żelaza i cynku, ultramaryna można tworzyć wszystkie rodzaje kosmetyków dekoracyjnych, od odcieni twarzy i cieni do oczu po błyszczący puder do ciała. Tworzą niezbędną teksturę, co zapewnia łatwość aplikacji, jedwabiste wykończenie i naturalny blask skóry. Możesz używać produktów mineralnych w ich postaci lub mieszać je ze sobą w różnych kombinacjach, tworząc swój własny, niepowtarzalny odcień, który jest idealny dla ciebie.

Dowiedz się więcej o kosmetyków i medycyny naturalnej na – http://pieknanaturalnie.com.pl/medycyna-naturalna/cbfm/skuteczna-medycyna-naturalna.html . Sprawdź sam >>

Pigmenty mineralne oferują miękkie, bogate odcienie, które świetnie nadają się do naturalnego makijażu. W przeciwieństwie do cząsteczek organicznych pigmenty mineralne są obojętne, nie powodują alergii i trądziku / zaskórników. Ze względu na wymienione właściwości kosmetyki dekoracyjne z mineralnymi pigmentami koloryzującymi są zalecane dla skóry skłonnej do przetłuszczania się, nadwrażliwości i drażliwości. Jest również idealny dla osób ze zmarszczkami, ponieważ odbija i rozprasza światło, wizualnie wygładzając skórę.

Mineralne kosmetyki dekoracyjne z najcieńszą warstwą leżą na skórze, zapewniając doskonałą przyczepność. Idealnie wtapia się w skórę, dzięki czemu drobne wady są niewidoczne i nie pozostawiają śladów. Dzięki unikalnym właściwościom takich kosmetyków można je nakładać warstwa po warstwie, dzięki czemu kolor jest bardziej nasycony i intensywny. Lecz oprócz niesamowitego koloru, mineralny makijaż zapewnia pielęgnację skóry, pochłania nadmiar tłuszczu, jest łatwy do nałożenia oraz równomiernie pokrywa skórę.

Previous Czy soki zastępują suplementy diety?
Next Czym jest chirurgia stomatologiczna?

Może to Ci się spodoba

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Jakość implantów stosowanych w Polsce podczas zabiegu powiększenia piersi różni się

Korekta biustu powinna być przeprowadzana w szpitalu przez doświadczonego specjalistę chirurgii plastycznej. Podstawą kwalifikacji do zabiegu są dobre wyniki badań, m.in. morfologii, czasu krzepnięcia i krwawienia, RTG i USG piersi. Podczas wstępnej konsultacji warto

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Dwutlenek węgla coraz częściej wykorzystywany w medycynie estetycznej

Karboksyterapia to zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla, który reguluje przepływ krwi. Nie tylko powoduje, że rozszerzają się mało drożne naczynia krwionośne, lecz także sprawia, że tworzą się

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Mezoterapia – metoda na wypadające włosy

Włosy są wielkim atutem każdego człowieka – piękne i zadbane potrafią dodać atrakcyjności, natomiast przyklapnięte, cienkie, tłuste, czy po prostu brzydkie włosy raczej owej atrakcyjności ujmują. Niestety, niektórzy nawet jeśli

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź