Suplementy diety na skórę, czyli skóra piękna i zdrowa

Suplementy diety na skórę, czyli skóra piękna i zdrowa

Bez wątpienia każda kobieta chciałaby cieszyć się piękną, zdrową, dogłębnie nawilżoną skórą. Niestety, często bywa tak, że jej kondycja pozostawia wiele do życzenia. Nawet najlepsze kremy nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, jeśli problemem są niedobory witamin i minerałów. Wówczas rozwiązaniem okazuje się być wsparcie skóry od wewnątrz. Co to oznacza? Trzeba postawić na odpowiednie suplementy diety na skórę.

Trzeba pamiętać, że wygląd naszej skóry (ale również włosów i paznokci) w dużej mierze uzależniony jest od tego, co pojawia się na naszych talerzach. Witaminy i pierwiastki śladowe, które nasz organizm otrzymuje razem z pożywieniem w istotny sposób wpływają bowiem na to, jak wygląda nasza skóra. Jeśli dieta jest nieodpowiednia, cenne substancje zostaną w pierwszej kolejności wykorzystane przez organy, których zadaniem jest utrzymanie nas przy życiu. W efekcie może okazać się, że dla skóry zostaje niewiele albo nie zostaje nic. Jeśli doprowadzimy do znacznych niedoborów, zmiana diety może okazać się niewystarczająca. Wzmocnić trzeba będzie się odpowiednim suplementem.

Co powinno znaleźć się w suplementach na skórę?

Suplementy diety na skórę powinny zawierać przede wszystkim witaminę:-A;-E;-C. Niezbędne są również witaminy z grupy B. Witamina A sprawia, że proces rogowacenia naskórka zostaje uregulowany i zaczyna przebiegać prawidłowo. Witamina E z kolei nie bez powodu nazywana jest witaminą młodości. Dzięki niej poprawie ulega kondycja naczyń włosowatych, stany zapalne zostają wyciszone. Skóra zostaje nawilżona, zmniejsza się jej suchość. Dzięki witaminie C zmniejsza się suchość, a przebarwienia stają się mniej widoczne. Skóra zyskuje tak ceniony przez kobiety blask. Ważna jest również witamina K2 Mk7.  I wreszcie witaminy z grupy B. To dzięki nim z naszej skóry znikają zmiany trądzikowe, które są tak znienawidzone przez kobiety w każdym wieku. Witaminy z grupy B doskonale radzą sobie z łojotokiem. Regulują bowiem pracę gruczołów łojowych. Coraz częściej w dobrych suplementach diety na skórę znaleźć można również dodatkowe składniki, których zadaniem jest neutralizacja wolnych rodników. W efekcie skóra nie tylko poprawia się, ale zdecydowanie wolniej ulega procesowi starzenia. Do tych składników zalicza się:-koenzym Q10;-karotenoidy;-flawonoidy;-likopen. Wzmacniają one działanie suplementu.

Kiedy takie suplementy są wskazane?

Bez wątpienia powinny sięgnąć wszystkie osoby, które zauważą objawy świadczące o niedoborach witamin i minerałów. Zalicza się do nich między innymi trądzik, łuszczenie się skóry, szary odcień cery. Zażywanie takich suplementów poleca się także wszystkim osobom stosującym intensywną dietę odchudzającą, ciężko trenującym, palącym papierosy, a także żyjącym w dużym stresie. Suplementy diety na skórę to obecnie szeroka gama preparatów, które różnią się składem, a tym samym jakością. Jeśli chcemy, aby korzystnie wpłynęły na kondycję skóry, warto szukać tych, które zawierają w swoim składzie wskazane przez nas substancje. To suplementy naprawdę skuteczne, które szybko przyniosą widoczną poprawę.

Previous Trzeba żyć normalnie, nie zastanawiając się nad tym, ile mamy lat
Next Kultowy serial „39 i pół” wraca na antenę TVN. W rolach głównych ponownie Tomasz Karolak i Daria Widawska

Może to Ci się spodoba

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Dzieci i wnuki palaczy obciążone genetycznie

Najnowsze badania wykazują, że palenie może mieć wpływ na zdrowie nie tylko dzieci, lecz także wnuków palacza. Zmiany w DNA są bowiem przenoszone nawet w trzeciej generacji. Palenie wpływa m.in. na odporność potomków.

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Boję się przechodzić obok niektórych gwiazd. Tupnę i wypełniacze ust odlecą

Zdaniem lekarza polskie gwiazdy nadużywają zabiegów medycyny estetycznej. Przesadzają zwłaszcza z poprawianiem ust i policzków. Po takich zabiegach świetnie wyglądają wprawdzie na zdjęciach lub w telewizji, w rzeczywistości jednak rażą sztucznością. Krzysztof Gojdź jest

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Dermatologia estetyczna – zabiegi

Mieliśmy jeden z przypadków, gdy pojawił się wstrząs anafilaktyczny po podaniu botoksu z lignokainą. Nie da się jednak określić dokładnie co konkretnie stało się przyczyną reakcji. Pojawiać się modą mdłości,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź