Sól emska – co to takiego i jakie ma zastosowanie?

Sól emska – co to takiego i jakie ma zastosowanie?

Sól emska to bardzo ciekawy specyfik. Zwykle stosuje się ją, aby pozbyć się uciążliwego kaszlu, który może się pojawiać w przypadku różnych alergii, chorób czy przeziębień. Właściwości zdrowotne soli emskiej znane były w Niemczech już w XVII wieku. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na jej temat. 

Co to jest sól emska?

Sól emska to biały proszek, który składa się z siarczanów sodu, chlorków sodu, a także magnezu. Dodatkowo zawiera ona także węglan sodowy.

Soli emskiej można używać do inhalacji i picia. Pomaga ona odkrztusić wydzieliny, które zalegają w płucach. Sprawdzi się ona także w przypadku innych dolegliwości, które mają związek z układem oddechowym. Sól zawarta w tabletkach działa odkażająco i nawilżająco na błony śluzowe. Dzięki temu można zwalczyć uciążliwą chrypkę. Sól zmniejsza uczucie drapania w gardle. Z powodzeniem można ją stosować jako wspomaganie przy infekcjach gardła.

Ponadto sól emska może być stosowane w przypadku takich dolegliwości jak refluks czy nadkwasota żołądka. Dzięki swojemu pH zobojętnia kwas żołądkowy i usuwa nieprzyjemne dolegliwości.

Inhalacje solą

Dobrym rozwiązaniem jest przeprowadzanie inhalacji roztworem przygotowanym z soli emskiej. Jest to rozwiązanie warte uwagi szczególnie dla najmłodszych. Rezultaty inhalacji są bardzo podobne do rezultatów picia wody czy zużywania tabletek.

W aptekach można otrzymać preparaty, które ułatwiają inhalacje, a w domowych warunkach wystarczy przygotować parówkę. Do większej miski wlewa się gorąca wodę i dodaje trochę soli. Dobrym dodatkiem będą krople ziołowe. Następnie wystarczy nachylić głowę nad miską i wdychać parę. Dla lepszego efektu można nakryć głowę i miskę ręcznikiem.

Bezpieczne stosowanie soli emskiej

Sól emska posiada wiele zalet. Przede wszystkim w jej skład wchodzą jedynie naturalne substancje. Jednak mimo wszystko, należy przyjmować ten farmaceutyk rozsądnie. Nie powinno się przekraczać zalecanej dawki. Zwykle tabletki do ssania zażywa się do 3 do 5 godzin. Nie można po nie sięgać tuż przed snem, ponieważ w ten sposób organizm zostaje pobudzony do działania wykrztuśnego.

Szczególną ostrożność powinny zachować kobiety w ciąży i przed rozpoczęciem kuracji zasięgnąć opinii swojego lekarza. Jeśli lek będzie niewłaściwie przyjmowany, może doprowadzić np. do zatrzymania wody w organizmie. Ciężarne powinny zwrócić szczególną uwagę na inhalacje i płukanki.

Istnieje także kilka przeciwwskazań do stosowania soli emskiej. Przede wszystkim nie powinny jej stosować osoby, które chorują na krztusiec, gruźlicę, czy zapalanie opłucnej. Przeszkodą jest także nadwrażliwość na któryś ze składników soli emskiej. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, należy skonsultować się z lekarzem, a dopiero kiedy wyrazi on zgodę, zastosować specyfiki zawierające w swoim składzie sól emską. W niektórych przypadkach może się zdarzyć, że sól emska zwiększy wydzielanie się kwasu żołądkowego, a co za tym idzie może zwiększyć uczucie drażnienia.

Więcej informacji o soli emskiej znajdziesz na https://centrumwitalnosci.pl/sol-emska-zastosowanie_klae.a

Previous Dieta pudełkowa Łódź- sposób na zdrową sylwetkę.

Może to Ci się spodoba

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Latem rośnie liczba zwichnięć i złamań wśród dzieci

Temblak to za mało, by prawidłowo unieruchomić rękę z otwartym złamaniem. Ważne jest odpowiednie ułożenia ręki i prawidłowe odkażenie. Dziecko należy jak najszybciej zawieźć do szpitala, gdzie zostanie poddane operacji. Złamania u

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Smog jest problemem dla ponad 92 proc. Polaków. Większość z nich stara się nie wychodzić z domu

W niektórych miejscach w Polsce tej zimy dobowe normy zanieczyszczeń powietrza zostały wielokrotnie przekroczone. Temat smogu nie schodził z ust dziennikarzy i polityków, a włodarze miast wprowadzili w wielu z nich darmową komunikację. Problem smogu nie zaczął

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Czytam etykiety podczas zakupów

Aktorka podkreśla, że należy do tego grona konsumentów, którzy robią przemyślane zakupy. W jej koszyku nie lądują przypadkowe produkty z promocji, tylko takie, które mają odpowiedni skład i wartości odżywcze. Przyznaje, że ma

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź