Samodzielne wybielanie zębów – niebezpieczeństwa

Samodzielne wybielanie zębów – niebezpieczeństwa

O pięknych i śnieżnobiałych zębach marzy mnóstwo osób. Osób, które matka natura obdarzyła takimi zębami jest niewiele, większość z nas decyduje się na ich wybielenie.

Czy jest to zabieg bezpieczny?

Metody wybielania zębów Obecnie do wyboru osoby, które chcą wybielić swoje zęby mają kilka różnorodnych metod. Mogą zdecydować się na stosowanie pasty wybielającej. Do wyboru są także gotowe, dostępne w drogeriach nakładki do wybielania zębów i paski wybielające. Zabieg wybielenia zębów może zostać wykonany także w gabinecie stomatologicznym. W tym przypadku zęby zabieg wybielania zębów może zostać wykonany jedną z dwóch metod: metodą nakładkową lub przy pomocy lampy. Zobaczmy czym charakteryzują się poszczególne z tych metod.

Wybielanie zębów pastą wybielającą

Zdaniem coraz większej liczby stomatologów, pasty wybielające są mało skuteczne. W ich składzie nie ma nadtlenku karbamidu lub nadtlenku wodoru. To właśnie te związki są w stanie wpływać na głębokie tkanki zęba i zmienić odcień jego powierzchni. W ich składzie znaleźć można glinkę białą, krzemionkę lub sodę oczyszczoną. Te substancje ścierne bardzo dobrze sobie radzą z usunięciem przebarwień, które są powierzchowne, a powstają na skutek picia kawy, herbaty czy palenia papierosów. Pasty wybielające mają bardzo różny wskaźnik ścieralności. Jeśli chcemy ich używać tak, aby nie mieć problemów (może pojawić się nadwrażliwość zębów), wybierajmy takie, które mają niezbyt wysoki wskaźnik ścieralności – na pewno nie powinien być on wyższy niż 200 RDA. Pasty wybielające, których RDA wynosi 45 mogą być stosowane do codziennej higieny jamy ustnej. Past, których RDA jest wyższy nie powinniśmy używać częściej jak dwa razy w tygodniu.

Dowiedz się czym jest kamień nazębny i jak jeszcze można sobie z nim radzić ! Więcej na http://jadczyk-stomatolog.pl/a/ptom,skaling-czyli-usuwanie-kamienia-nazebnego >>

Paski wybielające

Są wykonane z silikonu, ich powierzchnia pokryta jest żelem, w którego składzie znajduje się nadtlenek wodoru. Używając ich możemy wybielić zęby o kilka tonów. Są tanie, proste w użyciu, cieszą się więc dużą popularnością. Skutkiem ubocznym ich stosowania może być nadwrażliwość zębów. Stomatolodzy zalecają, aby stosować je nie częściej jak raz do roku. Gotowe nakładki do wybielania zębów Zestawy te można najczęściej kupić w Internecie. Zdarzało się, że u wrażliwych osób nakładki te podrażniały dziąsła, a nawet je kaleczyły. Efekt wybielania nie zawsze też był zadowalający. Również inne metody – także te domowe – nie są w stu procentach skuteczne i bezpieczne.

Wybielanie zębów u dentysty

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym to metoda bezpieczna. Metoda nakładkowa jest tą, która sprawdza się bardzo dobrze. Nakładki wykonywane są przez protetyka dla każdego pacjenta indywidualnie. Nakładki nie podrażniają dziąseł, ani tkanek miękkich. Przygotowane nakładki nakłada się samodzielnie w domu. Na efekt czeka się do miesiąca. Efekt utrzymuje się do trzech lat. Metoda nakładkowa pozwala wybielić zęby nawet o sześć tonów. Wybielanie zębów z wykorzystaniem lampy także jest bezpieczną metodą. Zabieg trwa około sześćdziesięciu minut. Zęby można wybielić nawet do pięciu tonów. Liczba zabiegów, które należy wykonać zależy od tego jaki efekt chcemy osiągnąć. Metodę wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym dobiera lekarz. Bardzo często przed zabiegiem usuwany jest kamień nazębny.

Previous Olej tamanu: co warto o nim wiedzieć?
Next Marihuana medyczna

Może to Ci się spodoba

Zdrowie i Uroda 0 Comments

W mojej drugiej książce piszę o tym, jak nie mieć efektu jojo i utrzymać dobrą sylwetkę

Gwiazda telewizji Polsat wydała drugą książkę. Publikacja zatytułowana „Mój spektakularny detoks” poświęcona jest kwestii utrzymania wagi po kuracji odchudzającej. Karolina Szostak radzi w niej, jak się odżywiać i ćwiczyć, aby uniknąć efektu jo-jo.

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Nowoczesne terapie stosowane przed chemioterapią mogą wydłużyć życie pacjentów o 4 lata

W Polsce stale wzrasta zachorowalność na raka prostaty. Jeszcze w 2012 roku choroba ta diagnozowana była u 11 tys. mężczyzn, obecnie już u blisko 16 tys. Walkę z rakiem przegrywa blisko 30

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Ukształtowałam swoje ciało tak, jak ja chciałam, a nie tak, jak chciał cukier czy tłuszcz

Aktorka systematycznie ćwiczy, aby długo cieszyć się szczupłą sylwetką i zdrowiem. Twierdzi, że o jej dobrej formie decyduje dbałość o ciało i szczęśliwe życie. Zapewnia, że rodzina, piękny dom i praca, którą lubi, to wszystko,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź