Prowadzenie fanpage na FB. Czy warto zlecić to profesjonalistom?

Prowadzenie fanpage na FB. Czy warto zlecić to profesjonalistom?

Posiadanie firmowego fanpage na Facebooku może przynieść twojemu biznesowi szereg korzyści. Profil na tym portalu pozwala sprzedawać, ogłaszać promocje, komunikować się z klientami oraz pozyskiwać nowych. Dzieje się tak jednak jedynie wówczas, gdy jest dobrze prowadzony.

Tymczasem, wiele osób, które prowadzą stosunkowo niewielkie firmy i nie mogą zlecić tego obowiązku jednej osobie lub samemu się tym zająć często popełniają kardynalne błędy. Brak aktualnych informacji, martwy profil lub przeciwnie – zbyt duża liczba postów to tylko niektóre z nich.  Rozwiązaniem może być zlecenie prowadzenia fanpage profesjonalnej firmie, takiej jak Social Elite. Czy jednak jest to dobrym pomysłem? Co możesz zyskać? Przekonajmy się.

Gwarancja regularnego dodawania postów

Jedną z najważniejszych zalet zlecania prowadzenia fanpage na Facebooku jest pewność, że posty będą dodawane regularnie. Wielu przedsiębiorców, którzy potrafią tworzyć angażujące treści nie ma na to czasu. Wskutek tego algorytm Facebooka uznaje ich strony za mniej atrakcyjne i zmniejsza organiczne zasięgi.

Różnorodne treści przyciągające odbiorców

Częstym błędem, który popełniają osoby samodzielnie prowadzące swoje strony na Facebooku jest powtarzanie tych samych treści i grafik oraz publikowanie zbyt długich, mało angażujących postów. Specjaliści, którzy zajmują się tym na codzień wiedzą co przyciąga odbiorców dlatego też treści, które znajdą się na twoim fanpage z pewnością zwrócą na siebie uwagę klientów.

Regularna i sprawna komunikacja z fanami strony

Kolejną ważną kwestią, która wpływa na to, czy posiadanie fanpage na Facebooku wpłynie pozytywnie na ilość klientów i wizerunek firmy ma to, czy strona jest żywa a jej administratorzy reagują zarówno na wiadomości fanów, jak i na komentarze (zarówno negatywne, jak i pozytywne). Prowadząc biznes i fanpage jednocześnie możesz nie znaleźć na to czasu. Dlatego warto zdecydować się na moderację, która czuwa nad tym, co dzieje się na twoim profilu przez cały czas.

Prowadzenie Facebook

Oszczędność czasu

Podstawową korzyścią dla ciebie jako zapracowanego przedsiębiorcy będzie jednak znaczna oszczędność czasu. Wystarczy sporadyczny kontakt z osobami, które zajmują się twoim fanpage byś mógł nakreślić na jakich informacjach i działaniach ci zależy. Osoba prowadząca twój fanpage zajmie się resztą dbając o jak najbardziej atrakcyjną i angażującą formę przekazu.

Co z pieniędzmi?

Wiesz już, że zlecenie prowadzenia profilu na Facebooku jest jak najbardziej dobrą decyzją. Nie ukrywajmy jednak, prawdopodobnie jak wielu przedsiębiorców obawiasz się, że będzie to generować spore koszty, których wolałbyś uniknąć.
Warto jednak mieć świadomość, że dobre, sprawdzone firmy takie jak Social Elite nie nadwyrężają budżetów firm, które korzystają z ich usług. Decydując się na współpracę to ty określasz ile możesz przeznaczyć na działania w sieci.

Jak widzisz, skorzystanie z pomocy profesjonalistów, którzy zajmą się obsługą twojego firmowego fanpage jest jak najbardziej uzasadnione. Decydując się na taki krok masz szansę uniknąć kryzysów wizerunkowych oraz w pełni wykorzystać potencjał, jaki daje prowadzenie własnego firmowego na FB.

Previous Implanty zębów
Next Plecak szkolny

Może to Ci się spodoba

Moda i Styl 0 Comments

Ludzie ze środowisk modowych wyglądają poprawnie

Stylista wielokrotnie już oceniał gust Polaków, zarówno w programach telewizyjnych, jak i podczas bezpośrednich spotkań. Podkreśla jednak, że zawsze stara się tak wyrażać krytykę, by nikogo nie urazić, tylko dać impuls do przemyśleń

Moda i Styl 0 Comments

Jako dziecko uwielbiałam przebierać się za grecką boginkę, nimfę lub bohaterki bajek

Blogerka od dziecka zdradzała zainteresowanie modą. Jako mała dziewczynka przebierała się w apaszki swojej mamy, tworząc stylizacje na wzór greckich nimf lub ulubionych bajkowych bohaterek. Tamara Gonzalez Perea zasłynęła w świecie polskiego

Moda i Styl 0 Comments

Układnie ubrań z sieciówek i dopasowywanie różnych elementów to dla mnie fascynująca zabawa

Stylistka żyje modą i chętnie eksperymentuje z nowymi trendami. Jej zdaniem kwintesencją dobrego stylu jest wybieranie takich ubrań, które dodają charakteru, a jednocześnie są zgodne z naszą filozofią życia. Stylistka przyznaje, że nie zawaha

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź