Profesjonalny fotel fryzjerski

Profesjonalny fotel fryzjerski

Przygotowując wyposażenie do salonu fryzjerskiego będzie trzeba zwrócić uwagę na wiele różnych elementów, które sprawią, że codzienna praca fryzjera będzie realizowana w komfortowych warunkach. Wśród tych ważnych elementów, właściwie najważniejszym będzie fotel fryzjerski. W sprzedaży znajdziemy wiele różnych modeli, dlatego ten wybór warto sobie dobrze przemyśleć, by siedzisko nie tylko dobrze się prezentowało, ale również mogło wyróżniać się komfortem dla klienta i funkcjonalnością dla fryzjera. Nie tylko estetyka się liczy.

Trzeba pamiętać, że fotel fryzjerski ma do spełnienia wiele zadań. Musi być praktyczny, starannie wykonany i estetyczny. Przede wszystkim trzeba zadbać o najwyższy komfort dla klientów. Dostępne siedziska oczywiście są zróżnicowane estetycznie, mają wiele kształtów i dostępne są w różnych wielkościach. Dlatego co do estetyki ten wybór będzie rzeczywiście bardzo duży. Nie to jednak będzie najważniejsze. Zdecydowanie ważniejsze jest to jak fotele jest wykonany. W trudnych warunkach intensywnej pracy w salonie fryzjerskim najlepszym rozwiązaniem jest siedzisko z pokryciem z ekoskóry. Jednocześnie to właśnie ten materiał jest wymagany przez Sanepid. Ekoskóra charakteryzuje się trwałością, jest wodoodporna, odpornością na plamy i przecieranie się. Jednocześnie są one sposobem na utrzymanie w czystości.

Czytaj: Jak wybrać odpowiedni fotel fryzjerski? >>

Co do estetyki świetnie prezentują się nowoczesne fotele, które łączą w sobie klasykę z dodatkiem elementów, które mają nowoczesną formę. Istotne będzie to jaką wielkość ma fotel. Zależy to przede wszystkim od metrażu salonu, fotel ma ułatwiać wykonywanie pracy, zbyt duży i masywny będzie ograniczał przestrzeń, w której będzie można się wygodnie przemieszczać. Dopasowanie będzie związane także z fryzjerem i jego potrzebami. Inny fotel będzie odpowiedni dla osoby wysokiej inny dla takiej o niskim wzroście. Dlatego tak ważne są opcje regulowania ustawienia fotela.

Wszechstronna regulacja fotela

To co w fotelu fryzjerskim będzie najważniejsze to łatwa i szybka regulacja, która nie będzie odciągać uwagi od wykonywanej pracy. Dlatego tak istotna jest dobra pompa hydrauliczna, która pozwala regulować wysokość fotela, gdy siedzi na fotelu klient. Kolejną ważną cechą będzie możliwość obracania o 360 stopni. Warto, by w fotelu była możliwość zastosowania blokady, która zatrzyma fotel w wybranym położeniu. Taka blokada będzie także zwiększać żywotność pompy hydraulicznej. Idealny fotel fryzjerski powinien zapewnić odpowiedni komfort. Dobrze profilowane oparcie, które dba o wygodę dolnej partii pleców i szerokie siedzisko sprawiają, że nawet jeśli długo będzie się w takim salonie będą kojarzone z relaksem i miło spędzonym czasem. Istotnym elementem takiego krzesła będą również podłokietniki, które muszą być na odpowiedniej wysokości, by przez długi czas siedzieć w jednej pozycji w komfortowych warunkach. Dobry fotel będzie również posiadał odpowiednie podnóżki, które również wpływać będą na komfort siedzenia na takim fotelu. Warto o tym elemencie pamiętać i zwracać na niego uwagę.

Previous Jesteśmy teraz cały czas w trasach koncertowych. W następnym roku będzie premiera mojej płyty
Next Mógłbym spędzać z moją żoną 24 godziny na dobę. Cieszę się, że razem gramy

Może to Ci się spodoba

Moda i Styl 0 Comments

Moja córka jest strojnisią i to jest bardzo fajny dodatek

Stylistka przyznaje, że jej 2,5-letnia córeczka to mała modnisia, która podpatruje mamę i lubi się stroić w ładne ubranka. Zosia Ślotała nie kryje satysfakcji, że Rania Konstancja już podziela jej pasję do mody,

Moda i Styl 0 Comments

Dobry styl to dar. Nie każdy potrafi się ubrać stosowanie do okazji

Modelka rzadko korzysta z pomocy stylisty. Woli się ubierać sama, a najchętniej wkłada kreacje nie tylko efektowne, lecz także wygodne. Zdaniem Angeliki Fajcht dobry stylista jest w stanie pomóc każdemu. Aby dobrze się

Moda i Styl 0 Comments

Zbliża się finał Fashion Designer Awards

Znany jest skład dziewięciu finalistów Fashion Designer Awards. W miniony weekend w Galerii Mokotów odbył się półfinał 8. edycji konkursu. O staże i stypendia naukowe w dziedzinie mody walczyło w sumie kilkuset początkujących projektantów.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź