Pierścionki z tanzanitu

Pierścionki z tanzanitu

Dzięki wspaniałym odcieniom koloru niebieskiego i fioletowego tanzanit stał się godnym rywalem w stosunku do niebieskiego szafiru, szczególnie jeśli chodzi o wyjątkowe piękno tego kamienia. Być może dlatego coraz większą popularnością cieszą się pierścionki zaręczynowe z tanzanitem.

Unikalny kamień

Tanzanit jest niezwykle rzadki, tysiąc razy rzadziej niż diament. Jego powstawanie na bardzo małym obszarze u podnóża góry Kilimandżaro w północnej Tanzanii jest uważane za wyjątkowe zjawisko geologiczne, a eksperci twierdzą, że szanse znalezienia tej niebiesko-fioletowej formy gdziekolwiek indziej na Ziemi są równe jednej na milion. Tanzanit został odkryty w 1967 roku. Krótko po odkryciu niebieskie klejnoty zostały wprowadzone do świata biżuterii. Wszyscy chcieli tanzanitu i było oczywiste, że dla jubilerów znaleziono nowego świętego Graala. Obecnie ten żywy klejnot jest używany w pierścionkach zaręczynowych, które zwykle składają się z kamienia centralnego tanzanitu i kilku kamieni akcentujących, zwykle diamentów, które podkreślają unikalne cechy tanzanitu. Ten bogato kolorowy klejnot ma zazwyczaj ciemnoniebieskie odcienie. Ze względu na swoją rzadkość, jeśli zdecydujesz się na pierścień tanzanitowy, będziesz musiał zamówić pierścionek zaręczynowy tanzanit w Internecie. Niektórzy jubilerzy mają zapasy pierścieni tanzanitowych jednak w przypadku większości sprzedawców pierścionki są tutaj rzadko wystawiane.

Wyjątkowo odporny na obróbkę

Jeśli chodzi o pracę z tanzanitem, to nie każdy jubiler może z powodzeniem współpracować z kamieniem szlachetnym. Do cięcia i polerowania tanzanitu wymaga się wysokiego poziomu wiedzy i doświadczenia, aby obudzić ich prawdziwy blask. Projektowanie i tworzenie tanzanitowych biżuterii, które przetrwają próbę czasu, wymaga jeszcze wyższych umiejętności i kunsztu. Powodem tego jest to, że w skali twardości Moha tanzanit jest stosunkowo miękki, a jego twardość wynosi jedynie 6,5–7. Jest zatem znacznie bardziej miękki niż diament, który ma twardość 10. Jednak tanzanit ma niesamowity potencjał. Aby zmaksymalizować jego piękno i ujawnić blask, kamień szlachetny musi zostać dokładnie zbadany przed podjęciem decyzji o kroju, który najlepiej do niego pasuje.

Biżuteria

Jeśli kiedykolwiek zobaczysz tanzanit (który waży więcej niż półtora karata) będziesz zaskoczony niesamowitą grą światła. Jednak aby zachować ten blask i głęboki kolor, należy zadbać o tanzanit. Ten jest zwykle wycinany w kształcie okrągłym. Ze względu na względną miękkość tego materiału, frezom bardzo trudno jest przeciąć ten kamień. Krótko mówiąc, cięcie tanzanitu wymaga najnowszych technologii i bardzo wykwalifikowanego noża, dzięki czemu końcowy klejnot jest jeszcze droższy. Tanzanitowe pierścionki zaręczynowe są zazwyczaj drogie, ponieważ są naprawdę wyjątkowe. Tanzanitowy pierścionek zaręczynowy wyraża wiele rzeczy. Korzyści z tanzanitowego pierścionka zaręczynowego zdecydowanie przewyższają koszty, ponieważ będziesz mieć pewność, że żadna inna zaręczona kobieta nie będzie miała takiego pierścionka jak twoja wybranka.

Previous Czasem sama parzę kawę dla klientów mojego salonu fryzjerskiego i umawiam wizyty
Next Naturalne, ekologiczne suplementy diety

Może to Ci się spodoba

Moda i Styl 0 Comments

Rośnie liczba luksusowych aut. Polacy coraz częściej wolą je leasingować niż mieć na własność

Na polskich drogach przybywa luksusowych samochodów. Do 2022 roku ich liczba może rosnąć nawet o 10 proc. rocznie – wynika ze statystyk Deutsche Banku. W 2017 roku w Polsce zarejestrowano 176 tys.

Moda i Styl 0 Comments

Polacy coraz bardziej wymagającymi klientami

Luksusowe dodatki robione ręcznie są nie tylko oryginalnym dopełnieniem każdej stylizacji, lecz także doskonale podkreślają charakter danej osoby. Dlatego klienci coraz bardziej doceniają ekskluzywną galanterię i są gotowi zapłacić więcej za wyroby

Moda i Styl 0 Comments

Największymi hitami tej jesieni będą za długie rękawy w bluzach i ubrania metaliczne

Blogerka pilnie śledzi najnowsze trendy w modzie i podgląda propozycje zagranicznych projektantów. Wśród wielu pomysłów na jesień Jessice Mercedes szczególnie przypadły do gustu bluzy z bardzo długimi rękawami, metaliczne kurtki bomberki, połyskujące plisowane

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź