Jak odpowiednio wychować psa?

Jak odpowiednio wychować psa?

Powinniśmy zawsze pamiętać, że to wszystko czego podopieczny będzie się uczył we wczesnej wazie rozwoju będzie utrwalać jego przyszłe zachowania. Warto zatem poświęcić psu troszkę czasu, by w tym okresie go czegoś nauczyć, tak by w przyszłości unikać problemów z jego sprawowaniem.

Jak wychowujemy psa?

Szczenięta dość szybko się uczą co jest związane z plastycznością układu nerwowego. Okres najszybszego rozwoju przypada na pierwszych 6-8 miesięcy życia psa. Dlatego istotnym będzie między innymi to czy rzeczywiście wtedy pies będzie miał od nas odpowiednio dużo czasu, czy będziemy w stanie rozpocząć z nim pracę.

W jaki sposób dobrze wychowywać psa?

Jak wyglądają pierwsze kroki przy tresurze psa?

Naukę należy rozpocząć praktycznie od momentu, gdy pies przybędzie do domu. Ważne będzie między innymi wprowadzenie jasnych reguł i ich przestrzeganie przez wszystkich domowników. Wiele problemów związanych jest z zachowaniem psa, ponieważ wydawane są mu sprzeczne komunikaty. Pozwolenie na coś jednego dnia i zakazanie tego samego drugiego dnia to co będzie najgorsze, ponieważ pokazuje to pewną niekonsekwencję. Szczeniak w ten sposób nie wie tak naprawdę co mu wolno a czego nie wolno. Na wszelki wypadek będzie więc próbował wszystkiego, Dodatkowo takie sprzeczności sprawią, że pojawią się pewne stresowe sytuacje, zdezorientowanie, frustracje u szczeniaka. Zwierzę nie wiedząc jakie zasady panują w domu nie będzie czuło się tam dobrze i bezpiecznie.

Taką podstawą dla dobrej relacji z psem będzie oczywiście zaufanie a wytycznie granic będzie na pewno takim czynnikiem sprzyjającym budowaniu takiego zaufania. Czworonóg, który wie czego się po nas spodziewać wydaje się, że będzie czuł się bezpieczniejszy, chętniej wykonuje polecenia i będzie się uczyć nowych zadań. Pomocne będą cierpliwość, opakowanie, stanowczość, ale taka nieco łagodniejsza w swojej formie.

Jak powinno się wychowywać psa ze schroniska?

Jeśli już dokonaliśmy wszystkich formalności i pies będzie przebywał w naszym domu to będzie można rozpocząć proces jego socjalizacji. Na tym etapie trzeba wprowadzić zwierzę w środowisko domowe i zapewniać mu takie miejsce, w którym będzie się bezpiecznie czuł, skryje się kiedy będzie miał również chęć, by oddalić się od domowników. Wyzwaniem dla właściciela psa będzie poznanie jego preferencji jeśli chodzi o kontakt z domownikami. Trzeba będzie określić na jakie rzeczy można sobie pozwolić względem psa. Nigdy nie wiadomo również co pies przeżył na wczesnym etapie życia, jak był wcześniej traktowany. Wychowanie psa w jakies mierze odbywa się na zasadzie prób i błędów. W żadnym wypadku nie powinno się naciskać na zwierzę i wymagać pewnych zachowań, które są w naszym mniemaniu naturalne i oczywiste. Pies może się dziwnie zachowywać i uciekać przed właścicielami bez powodu, dlatego nie powinniśmy być ewentualnie zdziwieni, jeśli coś takiego się wydarzy. Pies może się zachowywać czasami dziwnie, na pewno warto, by unikać takich elementów, które mogą się mu kojarzyć z dawnym życiem.

Więcej dowiesz się na zooportal.pl

Previous Okularnik w biurze – modne okulary do komputera
Next 90 proc. wcześniaków atakuje wirus RS. Profilaktyka jednak tylko dla najwcześniej urodzonych

Może to Ci się spodoba

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Konsumenci często mylą kosmetyki naturalne z organicznymi

Kosmetyki naturalne i organiczne zyskują coraz większe uznanie konsumentów, ponieważ nie zawierają parabenów, silikonów, detergentów, surowców z roślin genetycznie modyfikowanych i sztucznych barwników. Rygorystyczne procesy produkcji, unikalna receptura oraz starannie wyselekcjonowane składniki przekładają się na

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Boję się przechodzić obok niektórych gwiazd. Tupnę i wypełniacze ust odlecą

Zdaniem lekarza polskie gwiazdy nadużywają zabiegów medycyny estetycznej. Przesadzają zwłaszcza z poprawianiem ust i policzków. Po takich zabiegach świetnie wyglądają wprawdzie na zdjęciach lub w telewizji, w rzeczywistości jednak rażą sztucznością. Krzysztof Gojdź jest

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Profilaktyka nowotworowa kobiet w Polsce mało skuteczna

Narodowy program profilaktyki nowotworowej nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Na raka szyjki macicy wciąż umiera dwa razy więcej kobiet niż w większości innych wysokorozwiniętych krajów Europy. Badaniami profilaktycznymi objętych jest zaledwie 44 proc.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź