Nasiona konopi: garść faktów

Nasiona konopi: garść faktów

Składnikiem, który bez wątpienia warto wprowadzić do własnej diety są nasiona konopi, czyli siemię konopne. Dostarczają one ogromnych ilości kwasów omega 6 oraz omega 3. Do tego dochodzą aminokwasy. W efekcie nasiona konopi są świetnym źródłem białka. Zobaczymy dlaczego warto wprowadzić nasiona konopi do swojej diety.

Nasiona konopi kupimy dzisiaj bez problemu w większości sklepów ze zdrową żywnością. Nie bez powodu określa się je superżywnością. Zaleca się je wszystkim, którzy chcą poprawić profil lipidowy krwi, a w konsekwencji zmniejszyć ryzyko miażdżycy, udaru mózgu, a także zawału serca. Regularne spożywanie nasion konopi korzystnie wpływa na kondycję skóry, włosów oraz paznokci. Są korzystne także dla układu pokarmowego.

Nasiona konopi siewnych: czy to marihuana?

Większości osób nasiona konopi siewnych kojarzą się z nasionami marihuany, które są nielegalne. Tymczasem trzeba bardzo wyraźnie podkreślić, że dostępne w sklepach nasiona konopne nie są nasiona marihuany. Wyróżnia się dwa rodzaje konopi. Jedne to konopie siewne, które można uprawiać w pełni legalnie, drugie zaś to to konopie indyjskie, czyli właśnie marihuana, której uprawa jest zabroniona. Konopie siewne są powszechnie wykorzystywane w przemyśle. Sięga po nie przemysł kosmetyczny, farmaceutyczny, a także spożywczy. Po nasiona konopi siewnych można sięgać w związku z tym bez żadnych obaw o to, czy przy okazji nie złamiemy prawa.

Jaki jest skład nasion konopi i jakie mają właściwości?

Największą zaletą nasion konopi siewnych jest perfekcyjny stosunek kwasów tłuszczowych omega 6 i omega 3. Nasz organizm nie potrafi ich wytwarzać samodzielnie, dlatego tak ważne jest, aby dostarczać je wraz z pożywieniem. Kwasy tłuszczowe dostarczane w odpowiednich proporcjach sprawiają, że zmniejsza się ryzyko takich poważnych problemów zdrowotnych, jak:
– zawał mięśnia sercowego;
– powstanie zakrzepów;
– zaburzenia rytmu serca;
– podwyższony poziom cholesterolu;
– zbyt wysokie ciśnienie krwi.
Odpowiednie proporcje wymienionych kwasów tłuszczowych łagodzą również zmiany zapalne w organizmie, korzystnie wpływają na wygląd skóry (poprzez zwiększenie jej elastyczności), pomagają uporać się z chorobami skórnymi. Poleca się je między innymi tym, którzy zmagają się z egzemami.

Jak widać, nasiona konopi siewnych to doskonały wybór dla wszystkich, którzy chcą zatroszczyć się o swoje zdrowie. Oprócz wymienionych kwasów omega 6 i omega 3 dostarczają ogromnych ilości witamin i minerałów. Dzisiaj zakup nasion konopi siewnych nie nastręcza żadnych trudności. Znajdziemy je bez trudu w większości sklepów ze zdrową żywnością, która dzisiaj działają nie tylko w wielkich miastach. Jeśli jednak w naszym miejscu zamieszkania takiego sklepu nie ma, możemy szybko znaleźć nasiona konopi w jednym z wielu sklepów internetowych. Zakup nasion konopi za pośrednictwem Internetu to doskonały wybór dla wszystkich, którzy nie chcą niepotrzebnie tracić czasu. Zamówione nasiona konopi zostaną dowiezione pod wskazany przy składaniu zamówienia adres.

Więcej weed-seeds.pl.

Previous Hurtownia fryzjerska Ayala - polska firma, światowa jakość
Next Traktuję swój Instagram jako taki specjalny album

Może to Ci się spodoba

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Groźne nowotwory krwi są w Polsce zbyt późno rozpoznawane

Zespoły mielodysplastyczne (MDS) to grupa chorób nowotworowych charakteryzujących się zaburzeniem funkcjonowania szpiku kostnego i krwi. Niektóre typy MDS przebiegają łagodnie i są łatwe w leczeniu, ale inne mają przebieg ostry i mogą skutkować śmiercią

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Mezoterapia – metoda na wypadające włosy

Włosy są wielkim atutem każdego człowieka – piękne i zadbane potrafią dodać atrakcyjności, natomiast przyklapnięte, cienkie, tłuste, czy po prostu brzydkie włosy raczej owej atrakcyjności ujmują. Niestety, niektórzy nawet jeśli

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Skóra w samolocie szybko się wysusza. Zawsze po 2–3 godzinach lotu oczyszczam sobie skórę i wklepuję krem

Modelka nawet w podróży nie rezygnuje z pielęgnacji skóry. Zawsze ma przy sobie płyn micelarny i krem nawilżający chroniący cerę przed przesuszeniem. Kamila Szczawińska jest miłośniczką kosmetyków w wersji mini, które nie zajmują dużo miejsca w walizce.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!