Nasiona konopi: garść faktów

Nasiona konopi: garść faktów

Składnikiem, który bez wątpienia warto wprowadzić do własnej diety są nasiona konopi, czyli siemię konopne. Dostarczają one ogromnych ilości kwasów omega 6 oraz omega 3. Do tego dochodzą aminokwasy. W efekcie nasiona konopi są świetnym źródłem białka. Zobaczymy dlaczego warto wprowadzić nasiona konopi do swojej diety.

Nasiona konopi kupimy dzisiaj bez problemu w większości sklepów ze zdrową żywnością. Nie bez powodu określa się je superżywnością. Zaleca się je wszystkim, którzy chcą poprawić profil lipidowy krwi, a w konsekwencji zmniejszyć ryzyko miażdżycy, udaru mózgu, a także zawału serca. Regularne spożywanie nasion konopi korzystnie wpływa na kondycję skóry, włosów oraz paznokci. Są korzystne także dla układu pokarmowego.

Nasiona konopi siewnych: czy to marihuana?

Większości osób nasiona konopi siewnych kojarzą się z nasionami marihuany, które są nielegalne. Tymczasem trzeba bardzo wyraźnie podkreślić, że dostępne w sklepach nasiona konopne nie są nasiona marihuany. Wyróżnia się dwa rodzaje konopi. Jedne to konopie siewne, które można uprawiać w pełni legalnie, drugie zaś to to konopie indyjskie, czyli właśnie marihuana, której uprawa jest zabroniona. Konopie siewne są powszechnie wykorzystywane w przemyśle. Sięga po nie przemysł kosmetyczny, farmaceutyczny, a także spożywczy. Po nasiona konopi siewnych można sięgać w związku z tym bez żadnych obaw o to, czy przy okazji nie złamiemy prawa.

Jaki jest skład nasion konopi i jakie mają właściwości?

Największą zaletą nasion konopi siewnych jest perfekcyjny stosunek kwasów tłuszczowych omega 6 i omega 3. Nasz organizm nie potrafi ich wytwarzać samodzielnie, dlatego tak ważne jest, aby dostarczać je wraz z pożywieniem. Kwasy tłuszczowe dostarczane w odpowiednich proporcjach sprawiają, że zmniejsza się ryzyko takich poważnych problemów zdrowotnych, jak:
– zawał mięśnia sercowego;
– powstanie zakrzepów;
– zaburzenia rytmu serca;
– podwyższony poziom cholesterolu;
– zbyt wysokie ciśnienie krwi.
Odpowiednie proporcje wymienionych kwasów tłuszczowych łagodzą również zmiany zapalne w organizmie, korzystnie wpływają na wygląd skóry (poprzez zwiększenie jej elastyczności), pomagają uporać się z chorobami skórnymi. Poleca się je między innymi tym, którzy zmagają się z egzemami.

Jak widać, nasiona konopi siewnych to doskonały wybór dla wszystkich, którzy chcą zatroszczyć się o swoje zdrowie. Oprócz wymienionych kwasów omega 6 i omega 3 dostarczają ogromnych ilości witamin i minerałów. Dzisiaj zakup nasion konopi siewnych nie nastręcza żadnych trudności. Znajdziemy je bez trudu w większości sklepów ze zdrową żywnością, która dzisiaj działają nie tylko w wielkich miastach. Jeśli jednak w naszym miejscu zamieszkania takiego sklepu nie ma, możemy szybko znaleźć nasiona konopi w jednym z wielu sklepów internetowych. Zakup nasion konopi za pośrednictwem Internetu to doskonały wybór dla wszystkich, którzy nie chcą niepotrzebnie tracić czasu. Zamówione nasiona konopi zostaną dowiezione pod wskazany przy składaniu zamówienia adres.

Więcej weed-seeds.pl.

Previous Hurtownia fryzjerska Ayala - polska firma, światowa jakość
Next Traktuję swój Instagram jako taki specjalny album

Może to Ci się spodoba

Zdrowie i Uroda 0 Comments

„Płynne słońce” – poznaj właściwości chlorofilu

Nie od dziś wiadomo, że słońce jest źródłem witalności i z niego każda istota żywa czerpie siłę i energię do życia. Dzięki niemu polepszamy swoje samopoczucie i zdrowie. Chlorofil ma

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Pracuję, mam dzieci, podróżuję, więc nie mogłabym chodzić z siniakami i bandażami po operacji plastycznej

Aktorka jest wielką fanką naturalnych metod pielęgnacji urody. Lubi zwłaszcza masaże twarzy, które nie tylko relaksują, lecz także dbają o stan skóry. Gwiazda nie przepada natomiast za zabiegami medycyny estetycznej. Uważa, że są

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Nawet 30–40 proc. nowotworów można uniknąć

Rak najczęściej diagnozowany jest u osób w średnim i starszym wieku. Jednak zmiany w komórkach, które prowadzą do nowotworu pojawiają się znacznie wcześniej. Lekarze podkreślają, że już w młodości można mieć wpływ na to,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!