Jak leczyć wady wzroku?

Jak leczyć wady wzroku?

Skuteczne radzenie sobie z wadami wzroku i ich korygowanie stało się w obecnych czasach tak łatwe, jak jeszcze nigdy wcześniej. Zawdzięczamy to przede wszystkim bardzo szerokim możliwościom nowoczesnej okulistyki, która przygotowała dla nas wiele rozwiązań pozwalających na normalne funkcjonowanie nawet z poważnymi wadami tego typu. Doskonałym ich przykładem są szkła progresywne. Stanowią one długo oczekiwaną odpowiedź na potrzeby osób, które z racji swojej wady wzroku wcześniej musiały posiadać dwa typy okularów.

Nie jest to nic niezwykłego, bowiem całe mnóstwo ludzi potrzebuje osobnych okularów do patrzenia na przedmioty oddalone, a innych do przedmiotów znajdujących się w mniejszej odległości. Pod tym względem szkła progresywne są znacznie bardziej uniwersalne, bowiem potrafią dosłownie dostosowywać się do potrzeb swoich użytkowników.

Oczywiście, zastąpienie dwóch par okularów tylko jednym rodzajem szkieł jest bardzo wygodne. Koniec z koniecznością noszenia ze sobą dwóch par okularów, która sprawia wiele problemów i wiąże się chociażby z ryzykiem zgubienia jednej z nich. Dotychczas wielu ludzi rozwiązywało ten problem, decydując się na okulary dwuogniskowe, które jednak posiadają mnóstwo wad. Przede wszystkim nie wyglądają zbyt estetycznie, a ponadto nagła zmiana odległości w jakiej znajduje się obiekt na który patrzymy może wiązać się z mało przyjemnymi odczuciami. Dodatkowo takie okulary sprawdzają się jedynie w przypadku skrajności, to jest przedmiotów albo znajdujących się bardzo blisko, albo bardzo odległych od nas. Sprawiają one jednocześnie problemy przy patrzeniu na rzeczy znajdujące się w średniej odległości, co praktycznie uniemożliwia z nimi pracę przy komputerze czy czytanie książki w normalnej pozycji.

Szkła progresywne eliminują właściwie wszystkie te problemy. Przede wszystkim zapewniają taki sam komfort widzenia w przypadku każdej odległości, zarówno dużej, jak i średniej czy niewielkiej. Nagła zmiana ostrości patrzenia nie wiąże się w ich przypadku z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami. Ich uniwersalność sprawia oczywiście, że są one bardzo wygodnym rozwiązaniem. Niezależnie od tego, z jaką akurat wadą wzroku się zmagamy i jak nasze oczy reagują na obiekty znajdujące się w różnej odległości, szkła progresywne w każdym przypadku są bardzo praktyczne i komfortowe, zapewniając doskonałą ostrość widzenia. Śmiało można powiedzieć, że na ten moment jest to jedyne takie rozwiązanie dostępne na rynku. Warto jednak pamiętać, że soczewki progresywne same w sobie są dość zróżnicowane, i można znaleźć je w wielu różnych odmianach. Zawsze trzeba poświęcić nieco czasu na ich wybieranie, bowiem musimy mieć pewność, że decydujemy się na faktycznie odpowiedni dla siebie model.

Jednym z podstawowych parametrów jakimi należy kierować się przy wybieraniu takich soczewek jest oczywiście ich moc. Podobnie jak w przypadku innych rodzajów soczewek, również tutaj im większa moc, tym grubsze są szkła. Z drugiej strony, soczewki progresywne nadal będą cieńsze niż te standardowe, co znacznie zwiększa wygodę ich użytkowania. Następna rzecz to tak zwana addycja, czyli różnica pola widzenia między przedmiotami oddalonymi, a bliższymi. Mówiąc ogólnie, im nowocześniejsze szkła, tym większa addycja. Warto wybierać soczewki u których wskaźnik ten jest możliwie jak najwyższy, bowiem znacznie zwiększa to wygodę korzystania z nich i poszerza nasze pole widzenia. Na rynku dostępne są również soczewki posiadające specjalne osłony przeciwsłoneczne. Co prawda taka powłoka nie jest warunkiem koniecznym do noszenia soczewek progresywnych, ale na pewno jest bardzo praktycznym dodatkiem i zapewnia nam jeszcze większym komfort, szczególnie w słoneczne dni. Jeśli już kupujemy dla siebie takie soczewki, to najlepiej będzie wybrać model z takim czymś.

Soczewki progresywne mają również tę zaletę, że w dużym stopniu mogą być produkowane w oparciu o indywidualne potrzeby danego użytkownika. Dlatego też warto wybierać je przy współpracy z odpowiednim lekarzem, bowiem dzięki temu będziemy mieli pewność, że znajdziemy faktycznie idealny ich model.

W przypadku soczewek progresywnych należy również pamiętać o odpowiedniej ich pielęgnacji, bowiem pod tym względem mogą one być bardziej wymagające niż te standardowe. Zaniedbywanie tej kwestii może doprowadzić nawet do uszkodzenia naszych soczewek, zatem zawsze warto podchodzić do tego z najwyższą uwagą. Samo ich mycie jest dość delikatną operacją – należy robić to wyłącznie przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego środków. Jedynie dzięki temu takie soczewki będą bez problemów służyły nam przez faktycznie długi czas.

Tekst powstał we współpracy z serwisem http://www.avm4you.pl

Previous Nie muszę już pracować. Wykonuję swój zawód, bo sprawia mi to przyjemność
Next Rozłąka bywa solą konserwującą związek. Mój mąż to rozumie

Może to Ci się spodoba

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Nowoczesne kobiety potrafią dbać o swoją przyjemność, ale wciąż jeszcze niewystarczająco

Przyjemność daje mi kontakt z przyrodą i czas spędzany z ukochaną osobą – mówi aktorka. Jej zdaniem kobiety przywiązują coraz większą wagę do zaspokajania swoich potrzeb i dbania o własne przyjemności. Wciąż jednak zbyt często odczuwają

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Ograniczony dostęp do innowacyjnych leków dla pacjentów z chorobami rzadkimi i hematoonkologicznymi

Na choroby rzadkie, w tym choroby krwi i układu krwiotwórczego, cierpi blisko 3 mln Polaków. Niestety, pacjenci mają ograniczony dostęp do innowacyjnych leków, które przedłużają im życie i poprawiają jego jakość. Resort zdrowia

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Kiedyś chodziło się do kosmetyczki, teraz chodzi się do lekarzy medycyny estetycznej

Zdaniem Magdaleny Antosiewicz zabiegi z zakresu medycyny estetycznej przeznaczone są dla każdej kobiety, niezależnie od tego, czy ma 20 czy 60 lat. Zapewniają atrakcyjny wygląd i spowalniają proces starzenia. Trzeba jednak zachować umiar

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź