Kosmetyki mineralne – czym są Earthnicity

Kosmetyki mineralne – czym są Earthnicity

    Zdecydowana większość z nas na co dzień korzysta z kosmetyków, które nie mają jakiejś swojej wspólnej nazwy, bo po prostu są to kosmetyki dominujące od kilku dekad i posiadające niemal taki monopol, że mówiąc kosmetyki, myślimy od razu o nich. Dla potrzeb tego tekstu będziemy je określać mianem kosmetyków tradycyjnych. Ich wspólną cechą jest to, że postają na bazie produktu ropopochodnego lub tłuszczu odzwierzęcego, czyli składnika organicznego. Składnik organiczny na ciało oznacza łatwe krycie, dobre przyleganie kosmetyku i jego niezłe wchłanianie, ale pojawiają się czasami też kłopoty. Dlatego coraz częściej korzystamy z kosmetyków mineralnych, w tym z serii Earthnicity, która nie tylko wolna jest od wszystkich ograniczeń i obciążeń kosmetyków tradycyjnych, ale też posiada swoje unikatowe zalety.

Więcej na http://kosmetyka-borczyk.pl/svky/czym-sa-kosmetyki-mineralne.html >>

Kosmetyki tradycyjne wcale nie są tradycyjne

Nasza nazwa dla najczęściej wykorzystywanych kosmetyków wcale nie jest taka trafna, ponieważ to kosmetyki mineralne są tak naprawdę kosmetykami tradycyjnymi. To właśnie z kosmetyków mineralnych korzystały nasze pra, pra, prababcie w świecie antycznym, a dopiero tysiące lat później zaczęliśmy korzystać z łatwo psujących się produktów odzwierzęcych i sztucznych.

Earthnicity stawia sobie za zadanie odtworzenie dawnych sposobów korzystania z kosmetyków, ponieważ były to sposoby dobre, skuteczne i co najważniejsze, w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia.

Kosmetyki mineralne, czyli cudowna prostota

Kosmetyki mineralne Earthnicity to po prostu bardzo mocno zmielone naturalne minerały i podobne substancje nieorganiczne, które są w stanie zastępować sypkie produkty, takie jak na przykład pudry czy cienie. Mają bardzo różną postać. Najczęściej nieskomplikowaną. Najbardziej popularna jest rozświetlająca krzemionka, a barwnik pomarańczowo-brązowy, który da się określić także mianem rdzawego, uzyskuje się z tlenku żelaza. Czyli z rdzy. Są to wszystko substancje w pełni naturalne, które nie powodują reakcji alergicznych, nie nadają się do roli siedliska bakterii, jak również nie zatkają nam porów skóry. W idealnych warunkach takie kosmetyki można przechowywać w nieskończoność, chociaż oczywiście produkt używany przez człowieka zostanie z czasem zanieczyszczony i dlatego Earthnicity też mają swoją datę ważności.

Wolne od całego zła

Wygoda i prostota korzystania z kosmetyków tradycyjnych jest niezaprzeczalna i kiedy przestawiamy się na kosmetyki mineralne Earthnicity, musimy zazwyczaj nauczyć się ich odpowiedniej aplikacji. Jest ona trochę trudniejsza i nie ma sensu tego ukrywać, ponieważ w zamian dostajemy gwarancję, że nasze kosmetyki są wolne od talku, parabenów (wyjątkowo paskudne substancje konserwujące), olejów ropopochodnych, sztucznych aromatów, alkoholi i barwników.  Nie ma w nich też żadnych tłuszczy zwierzęcych.

Dla alergików i nie tylko

Kosmetyki mineralne powróciły do nas początkowo jako propozycja dla osób po zabiegach chirurgii plastycznej i ogólnie rozumianej medycyny oraz kosmetyki estetycznej. Są one bowiem delikatniejsze dla skóry, nie uczulają i nie powodują podrażnień, a nawet mogą koić. Te zalety, naturalnie ważne dla osób z problemami skórnymi, są istotne uniwersalnie, więc Earthnicity nie jest już dzisiaj prozdrowotną niszą.

Previous Jestem zadowolona ze swojego życia. Już nie potrzebuję radykalnych zmian
Next W jakim stroju uprawia się triathlon?

Może to Ci się spodoba

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Trzy przepisy na bezglutenowe potrawy, które zaskoczą Ciebie i Twoją rodzinę

Wszelkie ograniczenia w diecie, nawet wtedy, kiedy są jedynie hipotetycznym planem, kojarzą się jednak negatywnie. Wiemy, że czeka na więcej pracy, większe koszta, będziemy musieli przeznaczyć dodatkowy czas na komponowanie

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Zabiegi pielęgnacyjne należy wykonywać już w młodości

Każdy moment jest dobry na to, by zadbać o swoją skórę. Trzeba jednak pamiętać o tym, że pielęgnacja i wszelkie zabiegi muszą być dostosowane do jej kondycji – począwszy od oczyszczania, nawilżania i odżywiania,

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Zanieczyszczenia powietrza i wysoko przetworzona żywność przyczyniają się do rosnącej liczby zachorowań na atopowe zapalenie skóry

Co piąte dziecko i co pięćdziesiąty dorosły w Polsce zmagają się z atopowym zapaleniem skóry. Chorzy skarżą się przede wszystkim na uporczywy świąd, wywołujący rozdrażnienie i powodujący problemy ze snem. Wprawdzie AZS to choroba

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!