Kosmetyki mineralne – czym są Earthnicity

Kosmetyki mineralne – czym są Earthnicity

    Zdecydowana większość z nas na co dzień korzysta z kosmetyków, które nie mają jakiejś swojej wspólnej nazwy, bo po prostu są to kosmetyki dominujące od kilku dekad i posiadające niemal taki monopol, że mówiąc kosmetyki, myślimy od razu o nich. Dla potrzeb tego tekstu będziemy je określać mianem kosmetyków tradycyjnych. Ich wspólną cechą jest to, że postają na bazie produktu ropopochodnego lub tłuszczu odzwierzęcego, czyli składnika organicznego. Składnik organiczny na ciało oznacza łatwe krycie, dobre przyleganie kosmetyku i jego niezłe wchłanianie, ale pojawiają się czasami też kłopoty. Dlatego coraz częściej korzystamy z kosmetyków mineralnych, w tym z serii Earthnicity, która nie tylko wolna jest od wszystkich ograniczeń i obciążeń kosmetyków tradycyjnych, ale też posiada swoje unikatowe zalety.

Więcej na http://kosmetyka-borczyk.pl/svky/czym-sa-kosmetyki-mineralne.html >>

Kosmetyki tradycyjne wcale nie są tradycyjne

Nasza nazwa dla najczęściej wykorzystywanych kosmetyków wcale nie jest taka trafna, ponieważ to kosmetyki mineralne są tak naprawdę kosmetykami tradycyjnymi. To właśnie z kosmetyków mineralnych korzystały nasze pra, pra, prababcie w świecie antycznym, a dopiero tysiące lat później zaczęliśmy korzystać z łatwo psujących się produktów odzwierzęcych i sztucznych.

Earthnicity stawia sobie za zadanie odtworzenie dawnych sposobów korzystania z kosmetyków, ponieważ były to sposoby dobre, skuteczne i co najważniejsze, w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia.

Kosmetyki mineralne, czyli cudowna prostota

Kosmetyki mineralne Earthnicity to po prostu bardzo mocno zmielone naturalne minerały i podobne substancje nieorganiczne, które są w stanie zastępować sypkie produkty, takie jak na przykład pudry czy cienie. Mają bardzo różną postać. Najczęściej nieskomplikowaną. Najbardziej popularna jest rozświetlająca krzemionka, a barwnik pomarańczowo-brązowy, który da się określić także mianem rdzawego, uzyskuje się z tlenku żelaza. Czyli z rdzy. Są to wszystko substancje w pełni naturalne, które nie powodują reakcji alergicznych, nie nadają się do roli siedliska bakterii, jak również nie zatkają nam porów skóry. W idealnych warunkach takie kosmetyki można przechowywać w nieskończoność, chociaż oczywiście produkt używany przez człowieka zostanie z czasem zanieczyszczony i dlatego Earthnicity też mają swoją datę ważności.

Wolne od całego zła

Wygoda i prostota korzystania z kosmetyków tradycyjnych jest niezaprzeczalna i kiedy przestawiamy się na kosmetyki mineralne Earthnicity, musimy zazwyczaj nauczyć się ich odpowiedniej aplikacji. Jest ona trochę trudniejsza i nie ma sensu tego ukrywać, ponieważ w zamian dostajemy gwarancję, że nasze kosmetyki są wolne od talku, parabenów (wyjątkowo paskudne substancje konserwujące), olejów ropopochodnych, sztucznych aromatów, alkoholi i barwników.  Nie ma w nich też żadnych tłuszczy zwierzęcych.

Dla alergików i nie tylko

Kosmetyki mineralne powróciły do nas początkowo jako propozycja dla osób po zabiegach chirurgii plastycznej i ogólnie rozumianej medycyny oraz kosmetyki estetycznej. Są one bowiem delikatniejsze dla skóry, nie uczulają i nie powodują podrażnień, a nawet mogą koić. Te zalety, naturalnie ważne dla osób z problemami skórnymi, są istotne uniwersalnie, więc Earthnicity nie jest już dzisiaj prozdrowotną niszą.

Previous Jestem zadowolona ze swojego życia. Już nie potrzebuję radykalnych zmian
Next W jakim stroju uprawia się triathlon?

Może to Ci się spodoba

Zdrowie i Uroda 0 Comments

W Polsce co czwarty chory na raka nie ma dostępu do radioterapii

Radioterapia jest jedną z głównych i najskuteczniejszych metod leczenia nowotworów. Dostęp do niej w Polsce jest jednak utrudniony ze względu na zbyt małą liczbę wyspecjalizowanych ośrodków i sprzętu. Ponad połowa pacjentów chorujących na raka

Zdrowie i Uroda 0 Comments

W makijażu lubię wszystko, co jest naturalne i nieprzesadzone

Podkład to ulubiony kosmetyk Tamary Arciuch. Aktorka najchętniej stosuje produkty tuszujące zaczerwienia, nie dające jednak efektu maski. Chętnie używa też rozświetlaczy, które zapewniają skórze promienny i wypoczęty wygląd. Tamara Arciuch w makijażu stawia

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Rośnie liczba zachorowań na zespoły mielodysplastyczne i ostre białaczki szpikowe wśród osób starszych

Co pół minuty u jednej osoby na świecie diagnozuje się nowotwór krwi. W Polsce z roku na rok skala zachorowań rośnie. Wiele osób o chorobie dowiaduje się zbyt późno. Objawy takich schorzeń

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź