Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać

Większość mężczyzn, którzy pragną się oświadczyć swojej przyszłej żonie, nie wie jaki pierścionek zaręczynowy wybrać. Tymczasem jest to proces stosunkowo prosty.

Budżet

Chociaż mocno wierzymy, że wartość pierścionka zaręczynowego wynika z jego znaczenia, pieniądze odgrywają główną rolę w określaniu. Wczesne podjęcie decyzji o budżecie może pozwolić Ci w pełni zbadać wszystkie opcje, jeśli chodzi o twoje możliwości. Nie ma twardej i szybkiej zasady dotyczącej tego, ile „powinieneś” wydać na pierścionek zaręczynowy.

Wybierz styl

Wybór stylu pierścionka zaręczynowego może być najtrudniejszą częścią zakupu. Zastanów się, jakie rodzaje ubrań i akcesoriów lubi twoja wybranka – powinno to dać ci wskazówki, czy wolą pierścień klasyczny, nowoczesny, inspirowany naturą, efektowny, czy też ich kombinację. Jeśli rozmawialiście o zaręczynach, istnieje duża szansa, że twoja ukochana zdradziła swoje preferencje.

Wiesz, że najbardziej klasyczny styl pierścionka zaręczynowego zawiera centralny diament, ale możesz nie wiedzieć, czy twoja dziewczyna pragnie takiego pierścionka, czy też chce czegoś bardziej wyjątkowego. Jednocześnie prawie 90% pierścionków zaręczynowych ma diament, a szafiry są drugim najczęściej występującym kamieniem pierścionka zaręczynowego. Diamenty i szafiry są również najtwardszymi kamieniami szlachetnymi (Diamenty 10 i szafiry 9 w skali minerałów 1-10 zwanej skalą twardości Mohsa), co oznacza, że wytrzymają codzienne zużycie. Szafiry kosztują mniej niż diamenty. Jeśli zatem nie chcesz ryzykować zdecyduj się na klasyk

Klasyfikacja diamentów

Diamenty są klasyfikowane według czterech zasad: karat, szlif, czystość i kolor. Znalezienie równowagi między tymi cechami może pomóc zapewnić najlepszy diament dla pierścionka zaręczynowego. Cięcie diamentu jest bezpośrednio związane z jego ogólnym pięknem. Gdy diament zostanie prawidłowo wycięty, jego zdolność do odbijania i załamywania światła jest znacznie zwiększona. Dzięki zrozumieniu sposobu, w jaki światło przemieszcza się przez kryształy diamentu, nowoczesne frezy diamentowe ustanowiły określony zestaw proporcji i kątów, które znane są z tego, że wykorzystują wewnętrzny blask diamentu i pokazują go w najlepszym świetle. Kolor diamentu jest spowodowany przez naturalne pierwiastki śladowe azotu, które były obecne, gdy diament uformował się pod skorupą ziemską. Diament o mniejszej barwie będzie wykazywał większą jasność i jest uważany za rzadszy, a zatem będzie miał większą wartość.

Rozmiar

Ustalenie rozmiaru pierścionka bez pytania jest trudne, ale nie niemożliwe. Najczęstszy damski rozmiar pierścionka to 6-6,5. Możesz wykraść pierścionek z jej pudełka z biżuterią i zanieść go do jubilera, aby go dopasować. Jeśli chcesz zaskoczyć dziewczynę pierścionkiem, gdy się oświadczysz, ale zniechęca Cię konieczność określenia odpowiedniego stylu i rozmiaru pierścionka, rozważ zakup diamentu lub innego kamienia szlachetnego i ustawienie go na tymczasowy pierścionek. Już po oświadczynach możesz dokonać niezbędnych przeróbek.

Previous Zalety soku z kiszonej kapusty
Next Trwała depilacja we własnym domu - czy warto?

Może to Ci się spodoba

Moda i Styl 0 Comments

Wydałam grube pieniądze na ramoneskę Saint Laurent. Zbierałam na nią kilka lat

Stylistka nie jest zwolenniczką wydawania dużych pieniędzy na ubrania. Nawet ulubioną torebkę Chanel kupiła z drugiej ręki. Zdarza się jej jednak zrobić wyjątek – jednym z nich był zakup wymarzonej ramoneski Saint Laurent.

Moda i Styl 0 Comments

Show-biznes nigdy nie był moim sposobem na życie

Staram się nie łączyć życia zawodowego z prywatnym – deklaruje modelka. Show-biznesu nigdy nie traktowała jako sposobu na życie, nie uległa więc pokusom, jakie niesie ze sobą praca w modelingu. Odskocznię od stresu związanego z pracą

Moda i Styl 0 Comments

Barbara Kurdej-Szatan została ambasadorką znanej marki obuwniczej

Aktorka jest zachwycona swoją nową rolą. Gwiazda Teatru 6. piętro została ambasadorką znanej marki obuwniczej Wojas. Podkreśla, że ceni piękno i jakość wykonania butów tej firmy, cieszy się też, że może

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź