Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać

Większość mężczyzn, którzy pragną się oświadczyć swojej przyszłej żonie, nie wie jaki pierścionek zaręczynowy wybrać. Tymczasem jest to proces stosunkowo prosty.

Budżet

Chociaż mocno wierzymy, że wartość pierścionka zaręczynowego wynika z jego znaczenia, pieniądze odgrywają główną rolę w określaniu. Wczesne podjęcie decyzji o budżecie może pozwolić Ci w pełni zbadać wszystkie opcje, jeśli chodzi o twoje możliwości. Nie ma twardej i szybkiej zasady dotyczącej tego, ile „powinieneś” wydać na pierścionek zaręczynowy.

Wybierz styl

Wybór stylu pierścionka zaręczynowego może być najtrudniejszą częścią zakupu. Zastanów się, jakie rodzaje ubrań i akcesoriów lubi twoja wybranka – powinno to dać ci wskazówki, czy wolą pierścień klasyczny, nowoczesny, inspirowany naturą, efektowny, czy też ich kombinację. Jeśli rozmawialiście o zaręczynach, istnieje duża szansa, że twoja ukochana zdradziła swoje preferencje.

Wiesz, że najbardziej klasyczny styl pierścionka zaręczynowego zawiera centralny diament, ale możesz nie wiedzieć, czy twoja dziewczyna pragnie takiego pierścionka, czy też chce czegoś bardziej wyjątkowego. Jednocześnie prawie 90% pierścionków zaręczynowych ma diament, a szafiry są drugim najczęściej występującym kamieniem pierścionka zaręczynowego. Diamenty i szafiry są również najtwardszymi kamieniami szlachetnymi (Diamenty 10 i szafiry 9 w skali minerałów 1-10 zwanej skalą twardości Mohsa), co oznacza, że wytrzymają codzienne zużycie. Szafiry kosztują mniej niż diamenty. Jeśli zatem nie chcesz ryzykować zdecyduj się na klasyk

Klasyfikacja diamentów

Diamenty są klasyfikowane według czterech zasad: karat, szlif, czystość i kolor. Znalezienie równowagi między tymi cechami może pomóc zapewnić najlepszy diament dla pierścionka zaręczynowego. Cięcie diamentu jest bezpośrednio związane z jego ogólnym pięknem. Gdy diament zostanie prawidłowo wycięty, jego zdolność do odbijania i załamywania światła jest znacznie zwiększona. Dzięki zrozumieniu sposobu, w jaki światło przemieszcza się przez kryształy diamentu, nowoczesne frezy diamentowe ustanowiły określony zestaw proporcji i kątów, które znane są z tego, że wykorzystują wewnętrzny blask diamentu i pokazują go w najlepszym świetle. Kolor diamentu jest spowodowany przez naturalne pierwiastki śladowe azotu, które były obecne, gdy diament uformował się pod skorupą ziemską. Diament o mniejszej barwie będzie wykazywał większą jasność i jest uważany za rzadszy, a zatem będzie miał większą wartość.

Rozmiar

Ustalenie rozmiaru pierścionka bez pytania jest trudne, ale nie niemożliwe. Najczęstszy damski rozmiar pierścionka to 6-6,5. Możesz wykraść pierścionek z jej pudełka z biżuterią i zanieść go do jubilera, aby go dopasować. Jeśli chcesz zaskoczyć dziewczynę pierścionkiem, gdy się oświadczysz, ale zniechęca Cię konieczność określenia odpowiedniego stylu i rozmiaru pierścionka, rozważ zakup diamentu lub innego kamienia szlachetnego i ustawienie go na tymczasowy pierścionek. Już po oświadczynach możesz dokonać niezbędnych przeróbek.

Previous Zalety soku z kiszonej kapusty
Next Trwała depilacja we własnym domu - czy warto?

Może to Ci się spodoba

Moda i Styl 0 Comments

Internauci wyśmiewają drogową rzeczywistość i narzekają na nią

Ostatni mroźny weekend na drogach wywołał wiele komentarzy w internecie i mediach społecznościowych. Między 22 a 25 stycznia ukazało się ponad 4 tys. wzmianek na ten temat, z czego 86 proc. na Facebooku.

Moda i Styl 0 Comments

Trzeba być w kontakcie z modą, ze zmieniającymi się trendami

Prezenterka stara się ubierać zgodnie z obowiązującymi trendami. Twierdzi, że często reprezentuje klienta, dla którego pracuje, musi więc wyglądać nieskazitelnie. Nie ukrywa, że nie zna się na modzie, dlatego korzysta z pomocy stylistów i projektantów.

Moda i Styl 0 Comments

Rośnie liczba luksusowych aut. Polacy coraz częściej wolą je leasingować niż mieć na własność

Na polskich drogach przybywa luksusowych samochodów. Do 2022 roku ich liczba może rosnąć nawet o 10 proc. rocznie – wynika ze statystyk Deutsche Banku. W 2017 roku w Polsce zarejestrowano 176 tys.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź