Czym jest chirurgia stomatologiczna?

Czym jest chirurgia stomatologiczna?

Większość pacjentów w klinikach dentystycznych uważa, że głównym zadaniem dentysty-chirurga jest usunięcie zęba. To nie do końca prawda.  Konieczność ekstrakcji zęba powstaje w przypadkach, w których podjęte leczenie jest nieskuteczne. Kiedy jednak ingerencja w organizm jest konieczna do ratowania zęba lub jego usunięcia możemy mówić o chirurgii stomatologicznej. 

Czym zajmuje się chirurgia stomatologiczna?

Czasami zdarza się, że tylko operacja może pomóc pacjentowi. Obecność torbieli na szczycie zęba pojawia się z powodu złego leczenia lub uszkodzenia zęba. Chirurg, po zbadaniu patologii, może zastosować dwie bezbolesne metody – ekstrakcję zęba za pomocą torbieli lub oddzielnie torbieli. W razie potrzeby pacjenci konsultują się z chirurgiem dentystą kiedy konieczne jest wykonywanie operacji w celu przywrócenia estetyki uśmiechu. Chirurgia stomatologiczna to też oczywiście ekstrakcja zęba (pełna lub częściowa), którego odtworzenie jest niemożliwe lub interwencja chirurgiczna o dowolnej złożoności, której celem jest utrzymanie zdrowia dziąseł i zębów. Eliminacja guzów różnego pochodzenia, a także stanów zapalnych tkanek twardych i miękkich. Chirurg stomatologiczny zajmuje się też przygotowaniem pacjenta do instalacji protez i implantów. Współcześnie lekarze stosują najbardziej innowacyjne metody leczenia stomatologicznego, więc procedura jest dla pacjenta absolutnie bezbolesna. Zastosowanie znieczulenia pozwala się zrelaksować, pozbyć uczucia dyskomfortu i strachu. Pozytywny wynik będzie odczuwalny niemal natychmiast.

Więcej o chirurgii stomatologicznej dowiesz się na http://krakdental.pl/chirurgia-stomatologiczna_dlee.k >>

Z jakimi problemami radzi sobie chirurgia stomatologiczna?

Bezpośrednio przed leczeniem stomatologicznym przeprowadzana jest kompleksowa diagnoza jamy ustnej, dzięki czemu wiemy, że dalsze leczenie jest możliwe tylko przy pomocy chirurga dentystycznego. Te złożone przypadki obejmują:
-Zaniedbana forma próchnicy i chorób dziąseł, której nie można wyleczyć. Ciężka próchnica jest często warunkiem interwencji chirurga, ponieważ infekcja może rozprzestrzenić się na dziąsła, tkankę kostną i mięśnie twarzy i powodować stan zapalny. W takim przypadku dentysta wykonuje nacięcie, uwalnia ropę i przepisuje kurs antybiotyków.
-Rozwidlenie i złamanie zęba.
-Poważne uszkodzenie zęba przy braku możliwości odbudowy.
-Niewłaściwy wzrost zęba.

Wszystkie te zabiegi chirurgiczne są wykonywane przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów i wyłącznie przy użyciu sterylnych narzędzi i nowoczesnych technologii. Zastosowanie znieczulenia oprócz działania przeciwbólowego ma jeszcze kilka zalet, a mianowicie umożliwia zminimalizowanie prawdopodobieństwa uszkodzenia tkanki kostnej, dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej. Jest to ważne dla szybkiej rehabilitacji po operacji.

Kiedy stosuje się zabiegi chirurgii stomatologicznej?

Stomatologię chirurgiczną stosuje się tylko w skrajnych przypadkach, gdy inne metody okazały się nieaktywne. Jeśli istnieje co najmniej możliwość zastosowania niechirurgicznych metod leczenia, specjaliści z pewnością po nie sięgną. Zabiegi chirurgiczne są bowiem zawsze ostatecznym wyborem dla dentysty.

Previous Zalety mineralnego makijażu
Next Kiedy jesteśmy narażeni na współuzależnienie?

Może to Ci się spodoba

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Lubię kosmetyki bardzo dobrej jakości. Na tym nie należy oszczędzać

Stylistka nie wychodzi z domu bez bronzera. Używa go nie tylko do konturowania twarzy, lecz także do makijażu oczu. Gwiazda chętnie podkreśla usta, do jej ulubionych kolorów szminek należy czerwień oraz brudny róż. Maja

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Zakażenia układu moczowego są drugą najczęstszą infekcją bakteryjną u dzieci

Szacuje się, że objawy zakażenia układu moczowego pojawiają się u około 8 proc. dziewczynek i 2 proc. chłopców do siódmego roku życia. Za około 80–95 proc. przypadków zachorowań u dzieci odpowiedzialna

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Przełom w leczeniu szpiczaka

Mamy do czynienia z przełomem w leczeniu szpiczaka plazmocytowego – podkreśla hematolog prof. Mohamed Mohty. Stosowanie innowacyjnego przeciwciała monoklonalnego daje bardzo dobre wyniki w terapii, zwłaszcza nawrotowej i opornej na leczenie postaci choroby. Lek

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź