Czy warto wybrać podkład mineralny?

Czy warto wybrać podkład mineralny?

Od pewnego czasu na półkach w drogeriach eksponowane są kosmetyki mineralne. Mają one wiele zwolenniczek, gdyż są hipoalergiczne, nie podrażniają i mają bardzo krótką listę składników. Wśród kosmetyków mineralnych są także podkłady.

Czy warto je wybrać?

Zalety podkładu mineralnego Podkład mineralny to kosmetyk, w skład którego wchodzą składniki pochodzenia naturalnego. W składzie podkładu mineralnego znajdziemy:dwutlenek tytanu;tlenek cynku;tlenek żelaza;mikę;krzemionkę. Są to składniki naturalnego pochodzenia, niektóre z nich mają właściwości lecznicze. Takie właściwości ma na przykład tlenek cynku. Ma on właściwości antybakteryjne, ściągające, przeciwzapalne i kojące. Tlenek cynku wchodzi w skład maści dla niemowląt i preparatów do cery trądzikowej. Podkład mineralny pomaga więc leczyć cerę trądzikową. Dwutlenek tytanu jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym. Chroni skórę przed szkodliwymi promieniami UVA i UVB. Podkłady, które mają w swoim składzie dwutlenek tytanu zapewniają ochronę na poziomie SPF 15.

Dla kogo przeznaczony jest podkład mineralny?

Podkładów mineralnych mogą używać wszystkie kobiety. Nie zawierają one w swoim składzie silikonów, parabenów, sztucznych substancji konserwujących i olejów mineralnych. Są więc bardzo przyjazne dla cery trądzikowej, tłustej i wrażliwej. Skład mineralnych podkładów został dobrany tak, aby mogły je stosować także kobiety, które poddały się prostym zabiegom medycyny estetycznej. Podkładu mineralnego można użyć na przykład po zabiegu mikrodermabrazji czy po peelingu laserowym.

Dowiedz się jak kompleksowo dobrać swój podkład mineralny – Więcej na http://cosmonatura.pl/podklad-mineralny/dobieramy-podklad-mineralny-do-rodzaju-cery/zoc_dmom >>

Jak nakładać podkład mineralny?

Podkłady mineralne mogą mieć bardzo różną formę. Do wyboru mamy podkłady w formie proszku, w płynie i w kremie. Nakładanie podkładu mineralnego w postaci proszku na początku może wydawać się zadaniem bardzo trudnym. Tak naprawdę jednak nałożenie sypkiego podkładu jest zadaniem bardzo prostym. Podkład ten nakłada się na sucho lub na mokro. Do nakładania podkładu mineralnego na sucho najlepiej jest użyć pędzla kabuki. Sprawdzi się także każdy innym pędzel, który ma zbite i gęste włosie. Podkład sypki nakłada się na twarz kolistymi ruchami zaczynając od partii środkowych twarzy.

Nie zawsze niedoskonałości cery uda się zamaskować nakładając tylko jedną warstwę pudru; bez obaw o powstanie efektu maski można jednak nałożyć kolejną. Podkład mineralny bardzo dobrze stapia się z cerą, dlatego nie powstaje efekt maski. Jeśli zależy nam na bardziej mocnym efekcie krycia, podkład możemy nałożyć metodą na mokro. Do nakładania podkładu na mokro także używamy pędzla kabuki lub flat top, ale włosie pędzla lekko spryskujemy wodą.

Podkład nakładamy na twarz wykonują pędzlem ruchy stemplujące. Następnie ruchami okrężnymi rozcieramy nałożony podkład. Podkłady mineralne mają stosunkowo krótki skład, są więc bardzo przyjazne dla skóry. Na półkach w drogeriach mamy do wyboru podkłady mineralne kryjące, rozświetlające, matujące. Kosmetyk może mieć różną formułę, najbardziej naturalny jest podkład mineralny, który ma postać proszku.

Previous O kosmetykach mineralnych
Next Nasiona konopi

Może to Ci się spodoba

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Gabinety medycyny estetycznej dysponują coraz nowocześniejszym sprzętem do depilacji

Najskuteczniejszym urządzeniem do depilacji jest obecnie laser diodowy, który ma dwie głowice, dzięki czemu zabieg jest szybki i niemal bezbolesny, a efekt trwały. Coraz popularniejsza jest również fotodepilacja lampą ksenonową IPL.

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Pacjenci z mielofibrozą, rzadkim nowotworem krwi, są w trudnej sytuacji

Mielofibroza to rzadko występujący, ale zagrażający życiu nowotwór krwi, który charakteryzuje się włóknieniem szpiku kostnego. Jedyną metodą dającą szansę na wyleczenie jest przeszczepienie szpiku, do którego kwalifikuje się jednak tylko

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Popularność medialna nie musi być odzwierciedleniem fachowego przygotowania lekarza medycyny estetycznej

Lajki w mediach społecznościowych nie przesądzają o kompetencjach zawodowych lekarza – uważa prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Przestrzega też, by nie kierować się popularnością medialną w wyborze terapeuty. Jego zdaniem w środowisku medycznym jest wielu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź