Co zrobić żeby mieć piękne białe zęby?

Co zrobić żeby mieć piękne białe zęby?

W rzeczywistości osoby z prostymi białymi zębami są postrzegane jako inteligentniejsze, a także bardziej skuteczne – zarówno pod względem romantycznym, jak i w karierze zawodowej.  Przy tak dużym znaczeniu przywiązywanym do idealnego uśmiechu, może nadszedł czas, aby zastanowić się nad wybieleniem zębów. Przecież nie chciałbyś przegapić potencjalnego partnera lub nowej pracy z powodu Twoich mniej niż doskonałych zębów. 

Oto siedem wskazówek dotyczących wybielania zębów, które pomogą Ci uzyskać idealne białe zęby.

  1. Czyszczenie zębów

Pierwszym krokiem w procesie uzyskiwania bielszych zębów jest wizyta u dentysty w celu ich dokładnego oczyszczenia.

Czyszczenie stomatologiczne usunie przebarwienia powierzchniowe, dzięki czemu zęby będą wydawały się bielsze. Higienistka stomatologiczna wypoleruje również zęby, aby rozjaśnić i wygładzić szkliwo. Gładsze zęby są mniej podatne na odbarwienia.

Ponadto, czyszczenie zębów sprawia, że zabiegi wybielania są bardziej skuteczne. Dzieje się tak, ponieważ gładkie, bezbarwne zęby są bardziej podatne na działanie żeli używanych do wybielania zębów.

  1. Niestandardowe tace do wybielania zębów

Po dokładnym oczyszczeniu zębów, porozmawiaj z dentystą o zabiegach wybielających. Pamiętaj, że wybielanie zębów nigdy nie powinno być „zrób to sam”. W najlepszym wypadku marnujesz swoje pieniądze, w najgorszym możesz uszkodzić zęby.  Jeśli zbliża się ważne wydarzenie i chcesz mieć teraz bielsze zęby, Twój dentysta może zalecić w gabinecie zabieg wybielania zębów, który działa szybko.

Niestandardowe nakładki do wybielania zębów od dentysty są najlepszą opcją. W tym procesie wybielania stosuje się żel wybielający o niższej wytrzymałości przez kilka tygodni. Powoduje to bardziej stałą zmianę koloru dzięki głębszej penetracji zębów.  Ponadto, bardziej stopniowe wybielanie przy użyciu niestandardowych tacek jest bezpieczniejsze, ponieważ odwodnienie jest mniej prawdopodobne. Zabiegi wykonywane w gabinecie mogą czasami odwodnić zęby, powodując ich powrót do pierwotnego koloru.

Nie wspominając już o tym, że wykonanie nakładek do dokładnej postaci zębów zapewnia równomierne i stałe pokrycie wszystkich zębów żelem. A kiedy już będziesz miał te szyte na miarę nakładki, możesz je ponownie używać co kilka lat, aby zachować swój jasny, biały uśmiech.

  1. Rutyna wybielania w nocy

Po wybielaniu, niezależnie od metody leczenia, zęby są bardziej podatne na ponowne zabarwienie. Dzieje się tak dlatego, że pory w zębach są nieco bardziej otwarte, co oznacza, że mogą one wpuszczać przebarwienia.

W związku z tym należy używać żelu do wybielania zębów i niestandardowych nakładek w nocy przed pójściem spać. Zmniejsza to szansę na przebarwienia, a także sprawia, że zęby przez całą noc ponownie się nawilżają, co oznacza skuteczniejsze wybielanie i zdrowsze zęby.

Jeśli zdecydowałaś się na leczenie w gabinecie, porozmawiaj z dentystą o sposobach odżywiania i uzupełniania zębów po zabiegu. Może on zalecić żele lub inne produkty, które zmniejszą ryzyko odwodnienia zębów.

  1. Unikaj produktów spożywczych i napojów powodujących plamy.

Ogólnie rzecz biorąc, ale szczególnie w trakcie i po procesie wybielania należy unikać pokarmów i napojów, które zabarwiają zęby.

Barwiące jedzenie i napoje obejmują ciemne jagody, ciemną czekoladę, czerwone wino, herbatę, kawę i sok żurawinowy. Należy również unikać pokarmów kwaśnych, takich jak cytryny i pomidory, ponieważ mogą one zniszczyć szkliwo, odsłaniając żółtawą zębinę poniżej. Cukierniczne jedzenie i napoje to kolejna rzecz, której nie można pominąć. Sprzyjają one rozwojowi bakterii, które mogą prowadzić do próchnicy i przebarwień zębów.

Jeśli trudno jest wyciąć przebarwiające się napoje, jedną z opcji jest użycie słomki, aby płyn nie przeszedł przez zęby. A jeśli spożyjesz którykolwiek z tych pokarmów i napojów, natychmiast przepłucz usta. Unikaj jednak szczotkowania zębów bezpośrednio po jedzeniu, ponieważ może to również spowodować zużycie szkliwa zębów.

  1. Rzuć palenie

Rzucenie palenia to najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić dla zdrowia, a także dla bielszych zębów. Plamy z tytoniu są bardzo trudne do usunięcia z zębów, ponieważ utknęły w rowkach i otworach szkliwa zębów. Może to spowodować, że zęby będą wyglądać na żółte lub brązowe.

Niech zabieg wybielania zębów będzie zachętą do rezygnacji z niego na dobre. Twoje ciało i Twój jasny uśmiech na pewno Ci za to podziękuje.

  1. Jedzenie naturalnych pokarmów wybielających zęby

Spożywanie zdrowej diety zapewnia organizmowi niezbędne witaminy i minerały dla silnych, białych zębów. Chrupiące owoce i warzywa, takie jak jabłka, seler i marchew, pomagają w czyszczeniu zębów i usuwaniu przebarwień. A produkty mleczne pomagają chronić i wzmacniać szkliwo zębów. Dzieje się tak dlatego, że pokarmy wapniowe, takie jak mleko i sery, zawierają w jamie ustnej przeciwdziałające kwasy. Pomaga to uniknąć próchnicy zębów i wynikających z niej przebarwień.

Powinieneś też pić dużo wody przez cały dzień. Woda zmywa cząstki jedzenia. Utrzymywanie nawodnienia sprzyja również produkcji śliny, co pomaga pozbyć się bakterii z jamy ustnej.

  1. Praktyka Doskonała higiena stomatologiczna

Przede wszystkim doskonała higiena jamy ustnej jest kluczowa dla białych zębów.  Oznacza to szczotkowanie zębów dwa razy dziennie, nitkowanie zębów co najmniej raz dziennie i regularne wizyty u dentysty na wizytach kontrolnych. Dzięki tym prostym krokom, jesteś już na dobrej drodze do lepszego uśmiechu.  Nie zapomnij też umyć języka. Bakterie mogą się tam osiedlać, powodując nieświeży oddech i potencjalne plamy. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, powinieneś przełączyć się na elektryczną szczoteczkę do zębów. Elektryczne szczoteczki do zębów są bardziej skuteczne w usuwaniu przebarwień na zębach, utrzymując perłowe zabarwienie.

Końcówki do wybielania zębów

Jak pokazują te wskazówki, kluczem do uzyskania bielszych zębów jest bardziej dobra konserwacja niż cokolwiek innego. Kiedy już będziesz miał swoją niestandardową nakładkę do wybielania zębów, wystarczy, że będziesz jej używał co kilka lat, aby zachować swoje idealne białe zęby. Ale, aby zapewnić, że Twoje zęby pozostaną zdrowe i białe, musisz również zobowiązać się do doskonałej higieny jamy ustnej i zdrowego stylu życia.

Więcej na: http://zielonabazylia.pl/a,xkim

Previous Chcesz skorzystać z depilacji laserowej? O tym musisz pamiętać!
Next 7 składników zdrowej diety

Może to Ci się spodoba

Zdrowie i Uroda 0 Comments

W Polsce zarejestrowanych jest już ponad milion niespokrewnionych potencjalnych dawców szpiku kostnego

Każdego roku na świecie ponad 900 tys. osób słyszy diagnozę nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na powrót do zdrowia, a nawet przeżycie jest przeszczepienie komórek macierzystych od niespokrewnionego

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Nie interesuje mnie sumienie lekarzy

W serialu „Botoks” gwiazda ponownie wciela się w postać lekarki, która przestaje wykonywać zabiegi przerwania ciąży. Gwiazda zapewnia, że pozostała osobą o poglądach pro-choice i twierdzi, że nie interesują ją moralne rozterki lekarzy. Medykom,

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Blisko 1/3 wszystkich zatruć grzybami dotyczy dzieci do 14 lat

Choć grzyby mają niewielką wartość odżywczą, to ze względu na walory smakowe cieszą się dużą popularnością w polskiej kuchni. Eksperci ostrzegają, że należy pamiętać, że część z nich jest niejadalna, a niektóre

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź