Ciąża i koronaawirus

Ciąża i koronaawirus

Od czasu pojawienia się COVID-19 w grudniu 2019 r., naukowcy na całym świecie pracują wściekle nad zrozumieniem jego skutków dla niektórych segmentów populacji, w tym dla tych, które są w ciąży.

Poświęć chwilę na zapoznanie się z dotychczasową wiedzą na temat wpływu COVID-19 na ciążę oraz kroków, które możesz podjąć, aby chronić swoje zdrowie.

Ciąża i zwiększone ryzyko

COVID-19 jest dość nowy, dlatego nazywa się go nowym koronaawirusem. Oznacza to, że mamy na tę chwilę jeszcze niezbyt wielką wiedzę na jego temat.

Do tej pory CDC donosi, że nie wie, czy kobiety w ciąży są bardziej narażone na zakażenie COVID-19. Ponadto, większość kobiet w ciąży zalicza się do grup wiekowych, które nie są uważane za grupy wysokiego ryzyka w przypadku poważnej choroby.

Nie oznacza to jednak, że nie możesz być zarażony – Twoje szanse na zarażenie się COVID-19 są nie mniejsze niż wszystkich innych i powinieneś zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby się chronić.

Ponadto American College of Obstetricians and Gynecologists ostrzega, że kobiety w ciąży „znane są z większego ryzyka ciężkiej zachorowalności i śmiertelności z powodu innych infekcji dróg oddechowych, takich jak grypa i SARS-CoV”, szczególnie w drugim i trzecim trymestrze.

Choć wyrok ten może wydawać się przerażający, faktem jest, że kobiety w ciąży mogą sobie pozwolić na jakikolwiek problem zdrowotny, zwłaszcza taki, który może potencjalnie zagrażać ich układom oddechowym. Najważniejsze jest to, że gdy istnieje jakakolwiek szansa na poważną chorobę, należy zachować czujność, aby ciąża przebiegała jak najłagodniej.

COVID-19 i twoje nienarodzone dziecko

Również w tym przypadku nie ma zbyt wielu danych, ale badanie dziewięciu kobiet w ciąży, które miały COVID-19 i urodziły w połowie do końca stycznia 2020 r. wykazało, że infekcja nie została przekazana dziecku. Badacze sprawdzili mleko matki, płyn owodniowy i krew pępowinową i nie znaleźli żadnych dowodów na obecność COVID-19. Wymazali również usta noworodków i potwierdzili te wyniki.

Należy podjąć środki ostrożności

Jeśli jesteś w ciąży w czasie tego kryzysu, usilnie namawiamy Cię, abyś była ostrożna i zachowała czujność w zapobieganiu COVID-19. To znaczy:

  • Utrzymywanie dystansu społecznego na poziomie 6 stóp
  • Schronienie w domu, jeśli jesteś w stanie
  • Mycie rąk często przy użyciu mydła antybakteryjnego (za każdym razem przez co najmniej 20 sekund)
  • Dezynfekcja domu przy użyciu tych zalecanych środków

Więcej na https://kobietybeztabu.pl/

Previous Przewaga kosmetyków naturalnych nad syntetycznymi
Next Rozstępy? Blizny? Puszyste oczy? Cellulit? Trudny do zjedzenia tłuszcz? Karboksyterapia może być odpowiedzią

Może to Ci się spodoba

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Ciemne usta, mocne oko i color correcting – to najważniejsze trendy w makijażu na jesień i zimę

Tegoroczna jesień to czas to dla odważnych kobiet. Na topie będą przykuwające uwagę ciemne usta w odcieniach śliwki lub burgunda, oraz dramatyczne smoky eyes. Wizażyści proponują nowe techniki wykonywania makijażu: ombre na ustach

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Czy można wyleczyć się z nałogu przez Internet?

Internet oferuje wiele usług. Jest medium informacyjnym, rozrywkowym i okazuje się, że może być też centrum terapii. Pomoc, oferowana w sieci ma nieograniczony zasięg. Dzięki temu, mogą z niej korzystać

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Ponad 150 tys. Polaków zapada co roku na nowotwory

Warunkiem skutecznej walki z nowotworami jest nie tylko dostęp do nowoczesnych terapii, lecz także objęcie pacjentów skoordynowaną opieką wielu specjalistów ściśle ze sobą współpracujących. Kompleksowa opieka onkologiczna zakłada także dostęp do pełnego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź